Азербайджан назвав втрати під час бойових дій у Нагірному Карабасі
Азербайджан назвав втрати під час бойових дій у Нагірному Карабасі

Азербайджан назвав втрати під час бойових дій у Нагірному Карабасі

Азербайджанське міністерство оборони назвало офіційні втрати військ протягом 44-денної війни у Нагірному Карабасі.

Про це повідомила пресслужба відомства 3 грудня.

Зазначається, що армія азербайджану втратила 2 783 військовослужбовці. Крім того, понад 100 бійців зниклими безвісти. Особи 103 військових встановлюють за допомогою аналізу. Поранення отримали 1 245 військовослужбовців, кі перебувають у шпиталях. 

"Детальна інформація про імена, дати народження, звання і маршрути загиблих військовослужбовців буде надана громадськості... Хай помилує Господь усіх наших мучеників", йдеться у повідомленні.

Своєю чергою, раніше Вірменія повідомляла про 2 660 вбитих військових. На генетичну експертизу чекають майже 900 тіл загиблих.  

Як повідомлялося, президенти Росії, Азербайджану і прем'єр-міністр Вірменії підписали заяву, згідно з якою від 10 листопада оголошується проповне припинення вогню і всіх військових дій у Нагірному Карабасі. Підрозділи збройних сил Азербайджану і Вірменії зупиняються на займаних позиціях. У Карабасі будуть розміщені російські миротворці. 

Нагадаємо, ситуація довкола Нагірного Карабахузагострилася наприкінці вересня. Понад місяць там тривали інтенсивні бої і сотнями гинули люди. В ескалації конфлікту Вірменія та Азербайджан звинувачували одне одного.

Вірменія і Азербайджан за підсумками багатогодинних переговорів у Москві домовилися про припинення вогнювід 12:00 10 жовтня. Утім, попри це, обстріли не припинила жодна зі сторін. 

Відео Війна, яку виграв Азербайджан: дорога, всіяна тілами вбитих вірменських солдатів

У Баку радіють закінченню війни за Нагірний Карабах. Вона тривала лише 44 дні, забрала тисячі життів і раптово закінчилася 10 листопада, коли лідери Вірменії та Азербайджану - під наглядом Путіна - підписали Угоду про введення миротворців - і з Росії, і з Туреччини. Єреван одразу спалахнув протестами, адже угода передбачає повернення Азербайджану окупованих територій, які вірмени за багато років звикли вважати своїми. То як вдалось азербайджанцям відновити історичну справедливість, і яку науку може з цього дістати Україна, щоби перемогти - дивіться спеціальний репортаж.  

Війна, яку виграв Азербайджан: дорога, всіяна тілами вбитих вірменських солдатів
ТСН. Тиждень
  • Facebook 4
  • Twitter 3
  • Telegram
  • Messenger
  • Viber
Автор:
Тетяна Курпіта
Джерело матеріала
loader
loader