/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Fadmin%2F2a6f98ce-de6b-4bc4-a3ba-e2a83132f89f.jpeg)
У Києві зафіксували надвисокий рівень забрудненості повітря, навіть респіратори не допоможуть
Київ все частіше посідає високі місця в топах найбрудніших міст світу. Столиця України обходить навіть азіатські мегаполіси
Київ – одне з найбільших та найстаріших міст Європи.
Більше ніж половину площі міста займають парки та лісо-паркові насадження, на одного жителя припадало 22,1 кв. м зелених насаджень, щоправда в 2004 році, коли за міжнародними нормами цей показник повинен бути не меншим 20 кв. м.
Але попри це, київське повітря залишається надзвичайно забрудненим. Київ потрапив до 10 міст світу з найбруднішим повітрям.
Зараз ми живемо в епоху технологій та інформація доступна для широкого загалу, тому неважко знайти дані компаній, котрі в режимі реального часу вимірюють різні екологічні показники.
Так на вихідних мережу сколихнув пост Гаріка Корогодського, відомого бізнесмена та громадського діяча, котрий оприлюднив дані ресурсу IQAir по Києву, зокрема Голосіївському району.
ПОГОВОРИТЕ С НАМИ Конечно, ковид – опасная штука. Но не самая. Есть норма загрязнения воздуха, до 50 – в каких-то...
Опубликовано Гариком Корогодским Суббота, 5 декабря 2020 г.
IQAir – компанія, котра займається очищенням повітря. Розпочинали свій бізнес брати Хаммеси (засновники) зі створення фільтру від сажі для домашніх плит.
Зараз працює IQAir карта, котра покаже стан повітря в будь-якій точці світу.
Отже, на вихідних в Києві ця карта показувала 248 одиниць – «дуже шкідливо», при тому, що норма має не перевищувати 50 одиниць. Бізнесмен вважає, що ковід – це звичайно проблема, але є й інші, як виявилось.
Корогодський звернувся до мера міста, представників МОЗ та влади з питанням, що відбувається. Він зазначив, що влітку, коли горіли торф’яники і дихати було дуже важко, ця карта показувала 150 одиниць.
Чекаємо на Вас в Telegram та Viber!
Журналісти Вістей виріши розібратися.
Вони звернулися до директора Гідрометцентру України Миколи Кульбіди.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Fadmin%2Fc84fcabb-f53b-424e-a02a-70f2a1886d52.jpeg)
Він заявив, що повітря в Києві, звичайно не ідеальне, але аж таких перевищень норм немає. Кульбіда наголосив, що не варто сліпо довіряти всьому, що можна знайти в інтернеті. Це невідома йому система вимірювання, котра бере інформацію з астрономічної обсерваторії Києва. Але там такі заміри не проводять.
Ніна Ротач, начальник лабораторії спостереження за забрудненням повітря Центральної геофізичної обсерваторії повідомила, що моніторинг за якістю повітря ведеться 6 разів на тиждень. Ніяких значних стрибків зафіксовано не було.
Ротач розповіла, що влітку дійсно ситуація буває набагато гіршою. Основними забрудниками повітря в зимовий період вона виділила транспорт та ТЕС, котрі працюють на твердому топливі.
Як писали люди в коментарях Корогодському, зараз багато хто в побуті використовує твердопаливні котли. Похолодало, почалися морози і користувачі активніше обігрівають оселі, використовуючи палети, дрова та інші доступні види палива.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Fadmin%2F9d1a31e8-abcf-4c43-9034-ec36848d59bf.jpeg)
Раніше портал MY.UA повідомляв, що в Києві в повітрі вже були помічені сліди горіння. Тим, хто не може залишитися вдома, радять дотримуватися простих правил.
В Киеві до свят планується відкрити ще одну зимову локацію - "Містечко зимових розваг". Детальніше про відкриття читайте на порталі MY.UA.
Підписуйтесь на наш канал в Twitter
Приєднуйтесь до нас в Flipboard

