/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Fadmin%2Fe4fd3f3c-47fc-4c7d-b62f-f3db02e83471.png)
За ЗНО доведеться платити: в уряді розробили схему платного тестування
Випускникам доведеться платити за Зовнішнє незалежне оцінювання
9 грудня Український центр оцінювання якості освіти заявив, що випускники шкіл зможуть безкоштовно скласти тести ЗНО тільки з п'яти обов'язкових предметів.
Спершу така інформація поширювалась у мережі на рівні чуток. Проте народний депутат Вікторія Гриб підтвердила таку інформацію на своєму каналі в Телеграм.
В уряді планують, що схема платного ЗНО запрацює в 2022 році. Повідомляється, що за ЗНО з предметів, які не є обов'язковими, доведеться додатково викласти гроші зі своїх кишень. Буде 5 обов'язкових предметів, які можна буде скласти безкоштовно. Якщо ж хтось потребуватиме скласти ЗНО з семи інших предметів, які не входять до переліку обов'язкових, то доведеться за це заплатити.
Долучайтесь до нас в Telegram!
Нагадаємо, що це не перша спроба впровадити в Україні платне ЗНО. Вперше таку затію намагалися протягнути в Міносвіти ще в 2014 році. Проте тоді ідея не прижилася, і від неї швидко відмовились в Міністерстві.
Фахівці із Центру оцінювання якості освіти переконані, що впровадження платного ЗНО дасть абітурієнтам більше можливостей. Але є й зовсім протилежна думка. У якій ситуації опиняться діти з сімей з невисоким рівнем доходу? Вони опиняться в нерівних умовах з іншими дітьми.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Fadmin%2F4d4dd2d3-910d-4c28-a9c0-07247cdd0801.png)
Ми є у Viber! Приєднуйтесь!
Крім цього, як нагадала Вікторія Гриб, стаття 53 Конституції України передбачає право на безкоштовну освіту в державі. Тому Зовнішнє оцінювання має залишатися безкоштовним, наголошує Гриб.
У системі освіти не має бути навіть натяку на соціальну нерівність, переконана депутат. Зараз в Україні і так є певні проблеми з освітою. Випускники часто покидають Україну та їдуть навчатися й працювати в інших країнах. Тому, аби таких випадків було менше, а в Україні залишалися потужні спеціалісти, треба уникати нерівності в системі освіти.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Fadmin%2Ff9fcca06-6ef9-47da-b3c0-948d22353f36.png)
Нагадаємо, раніше портал MY.UA повідомляв, що з 1 січня 2021 року в Україні починає діяти новий регламент для закладів освіти, що вже викликав масу обурень та невдоволень в соціальних мережах. Що зміниться в закладах освіти, читайте в матеріалі.
Також портал MY.UA писав, що Кабмін додав до чинних карантинних обмежень деякі нові. Вони почнуть діяти вже з 19 грудня. Читайте в матеріалі, що заборонять вже найближчим часом.
Не пропустіть наші новини на каналі в Twitter та читайте нас у Flipboard

