/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Fadmin%2Ff60a16c8-a543-4c77-bb62-a50b64cb4a37.jpeg)
Україну підтримали в ООН: «Нехай кричать про чергову перемогу над Росією»
Генеральна Асамблея ООН проголосувала за нову посилену резолюцію щодо Криму
Попри світову пандемію та економічну кризу Росія продовжує розбудовувати велику військову базу в окупованому Криму. Про це зокрема, нагадала українська місія своєю новою резолюцією в стінах Генеральної Асамблеї ООН.
Це вже третя резолюція, присвячена проблемі мілітаризації Криму та частини Чорного та Азовського морів. Таким чином, Україна щороку посилює тиск на державу-агресора.
У цьогорічній резолюції додали нові положення: про те, що Росія захопила об’єкти зберігання ядерної зброї в Криму, а також будує військові кораблі на пів острові, проводить військову підготовку в кримських школах.
Крім того росіян звинуватили у виснаженні природних ресурсів Криму, підриві господарської діяльності та визнали окупантами.
Повідомляють, що російська влада готує дітей в окупації до майбутньої служби в збройних силах РФ.
За даними української місії, десятки тисяч наших громадян були незаконно призвані до лав російської армії. Тих, хто відмовився переслідує окупаційний режим.
Постійний представник України при ООН Сергій Кислиця зазначив, що спостерігається приплив зброї та мін, здатних доставляти ядерні боєголовки та спроби Росії взяти під контроль ядерні матеріали.
Резолюцію підтримали 63 держави.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Fadmin%2F635e08d7-354e-47e4-91d6-7c922c403ee0.jpeg)
Крім постійних стратегічних партнерів України, таких як Канада, США та країни ЄС, документ підтримали також Кіпр, Ірландія, Ізраїль, Японія, Туреччина та інші.
Слідкуйте за нами, де Вам зручно: наш Telegram та Viber!
Традиційно, потужним був виступ Великої Британії.
«Росія демонструє повне ігнорування українського суверенітету і територіальної цілісності. Москва створила і продовжує розпалювати конфлікт., підтримуючи проросійські сили на Сході України. Ми маємо триматися разом, щоб дати різку відповідь на такі дії» - зазначила представник Сполученого королівства.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Fadmin%2Fe82f5ad8-100f-4cd2-bdd2-c4e3b207e42a.jpeg)
Підтримка цієї резолюції стане чітким сигналом для Росії, що їхні протизаконні дії та намагання інтегрувати Крим до РФ є неприйнятними.
Проти української резолюції проголосували 17 країн. В один голос із Росією виступили Вірменія, Білорусія, Китай, Киргизстан, Іран, Сирія та інші далекі від демократії держави.
Представник Кремля виказав особливу роздратованість українською резолюцією.
Він зазначив, що голосуючи за «чергову українську агітаційну фальшивку, яка насправді не про Крим, а про прогресуючу ущербність України», світ підтримує те, що потім цим папірцем українці будуть розмахувати вдома і кричати про чергову перемогу над Росією.
Від РФ Дмитро Полянський побажав українцям скоріше вилікуватися від вірусу майданного безумства, який набагато небезпечніший, ніж коронавірус.
Український представник відповів на такі заяви дипломатично, але гостро. Він зазначив, що якщо когось критикує російський делегат – це означає, що людина на правильному шляху і рівнозначно визнанню доцільності продовження дій.
Ще 62 країни утрималися від голосування. Були такі, які взагалі не голосували.
Наприклад, Азербайджан взяв слово, щоб висловити свою підтримку Україні, але жодного варіанту під час голосування представник не обрав і кнопки не натиснув.
Портал MY.UA повідомляв, що в РФ збираються позбавляти свободи на 10 років за невизнання Криму російським.
Савченко запевнила, що Крим та Донбас повернуться в Україну, питання про це навіть не варто задавати. Колишня депутатка таким чином відреагувала на опитування, проведене одним телеканалом. Читайте про це на MY.UA.
Підписуйтесь на наш канал в Twitter
Приєднуйтесь до нас в Flipboard

