Зеленський підписав закон, що поновлює відповідальність за недостовірне декларування
Зеленський підписав закон, що поновлює відповідальність за недостовірне декларування

Зеленський підписав закон, що поновлює відповідальність за недостовірне декларування

Президент Володимир Зеленский завірив підписом закон, поновлюючий відповідальність за недостовірне декларування майна і доходів чиновниками.

Відповідну інформацію повідомили в прес-службі президентського Офісу.

Що передбачає законопроект 

Відповідно до підписаного закону повертається відповідальність при декларуванні, таких, що не відповідають дійсності, відомостей і в разі не надання суб'єктом декларації, скасованої Конституційним Судом України, повідомляють у відомстві ОП. Вказані нововведення торкаються Кримінального кодексу, Кримінально-процесуального кодексу і будуть внесені також в Закон України по "відвертанню корупції". 

Декілька фактів з передісторії документу

Як відомо, не так давно Конституційним Судом були визнані такими, що не відповідають конституційним нормам, декілька положень, що містяться в законі "Про відвертання корупції", а також кримінальне покарання при декларуванні неправдивих даних.

Відповідно до рішення, КС були визначені як не відповідні Конституції, а тому скасовані деякі з повноважень Національного агентства по відвертанню корупції (НАПК), а саме ті, що відносяться до обліку і обнародування декларацій, контролю і перевірки декларацій, встановлення своєчасності подання декларацій, повної перевірки декларацій, відстежування способу життя декларованого суб'єкта.

Зеленський підписав закон, що поновлює відповідальність за недостовірне декларування - Фото 1

Останні новини у світі політики - у Viber! Приєднуйтесь також в Telegram!

Також, за рішенням Конституційного Суду, встановленням кримінальної відповідальності при декларуванні таких, що не відповідають дійсності, даних в декларації, і за умисну відмову від представлення суб'єктом декларування декларації, перевищено норму покарання для таких порушень закону. 

В той час, коли КСУ було прийнято вказане рішення, свого розгляду у ВАКС "чекали" 17 кримінальних виробництв по статті 366-1 Кримінального кодексу. 

Спочатку робочою групою в парламенті, яку створили з метою напрацювати погоджені пропозиції для вирішення конституційної кризи, був розроблений проект закону №4441, що не передбачає покарань, включаючи обмеження свободи, у разі умисного декларування недостовірної інформації. Верховною Радою був ухвалений закон, яким відновлюється кримінальна відповідальність за декларування недостовірної інформації і непредставлення декларацій. При цьому за порушення його передбачене максимально можливе покарання у вигляді обмеження свободи.  

Зазначимо, раніше MY.UA повідомляв схожі новини про політику. Так, ми повідомляли, що на підтримку сиріт Зеленський підписав важливий закон

Крім того, ми писали про те, як змінився президентський рейтинг до кінця року.

Не пропустіть наші новини політики в Україні на каналі в Twitter, а також читайте нас в Flipboard!

Джерело матеріала
loader
loader