13 січня - Щедрий Вечір та Старий Новий рік: заборони і традиції
Свято Старого Нового року не є офіційним, проте в Україні його люблять і щорічно відзначають в ніч з 13-го на 14-е січня.
Крім того, 13-го січня відзначається народне свято - Щедрий вечір.
А також у православних християн 13-го січня - свято Меланії (Меланки або Маланки).
Історії свят 13-го січня
Свята Меланія була знатною римлянкою, що жила в V столітті. Вона займалася будівництвом церков, пізніше обрала шлях черниці і за допомогою сили молитви здійснювала чудеса. Свято Маланки є найдавнішим українським святом, коріння якого сягає ще часів неоліту (кам'яного віку).
Старий Новий рік є тим же святом Нового року, але відповідно до юліанського календарю і за старим стилем.
Коли був введений григоріанський календар, його різниця обчислень в порівнянні з юліанським становила 13 днів, що було незручно. Тоді і з'явилося незвичайне свято Старого Нового року.
Також 13-го січня, напередодні Нового року за старим стилем, в Україні відзначали Щедрий вечір, який знаменує кінець періоду "Святих вечорів", який проходив з 6-го до 12-го січня.
Православні віруючі в перший день старого Нового року (14-го січня) поминають святого Василя Великого. У народі свято називають Васильєв день.
Традиції і заборони свят 13-го січня
За традицією на Старий Новий рік накривають пишний стіл з м'ясними стравами (найчастіше - поросям), а також щедрою кутею. Крім того, до столу подавали ковбасні вироби, вареники, холодець і млинці.
Всі члени сім'ї приступали до трапези, одягнувшись в чистий, а краще - ще й новий одяг. По закінченню святкової вечері українці виходили на вулицю і починали співати пісні.
Читайте новини про свята України та світу на нашому каналі Telegram та Viber!
Красиво вбрані молоді дівчата цей вечір проводили за ворожіннями на майбутнє і нареченого. Було прийнято вважати, що саме ворожіння цього дня будуть правдивими, а вночі може наснитися майбутній чоловік.
Існують заборони Старого Нового року, такі як:
- на позичання грошей;
- на сварки, лайку, лихослів'я;
- на носіння старого, брудного і темного одягу;
- на винесення сміття;
- на перераховування дрібних монет.
- на вхід жінок першими до оселі.
Вважається, що 14-го січня першим в будинок повинен увійти чоловік. Це обіцяє благополучний і щасливий рік.
На сайті MY.UA щодня оновлюється стрічка новин.
Раніше ми писали, що Білий Металевий Бик у 2021 році не долюблюватиме тих, хто займається простою балаканиною і не займається справою.
Підписуйтесь на наш канал в Twitter та дізнавайтеся свіжі новини у Flipboard!