Європейська комісія запропонувала ввести нові жорсткіші вимоги для мандрівників, які в’їжджають до Євросоюзу з-за меж ЄС.
Про це повідомляє "Європейська правда" із посиланням на прес-службу Європейської комісії.
Також Єврокомісія оновила критерії, які держави-члени ЄС мають враховувати, знімаючи обмеження.
Комісія підкреслила, що нові штами коронавірусу і нестабільна ситуація зі станом здоров'ям у всьому світі вимагають подальших дій для забезпечення безпеки подорожей в ЄС.
Згідно з пропозицією ЄК, держави-члени ЄС повинні вимагати в усіх мандрівників, які прибувають з третіх країн, надати негативний ПЛР-тест перед посадкою у літак. Тест необхідно здати не раніше ніж за 72 години до вильоту.
Громадяни та резиденти ЄС, а також члени їхніх сімей повинні мати можливість пройти тест після прибуття.
Обов'язкове тестування може поєднуватися з вимогою самоізоляції, карантину та відстеження контактів, а також із додатковим тестуванням, яке необхідне протягом періоду до 14 днів - за умови, що держава-член ЄС пред'являє ті ж вимоги до своїх громадян при поїздці з країни, яка не є членом блоку.
Від вимоги надати негативний ПЛР-тест повинні бути звільнені транскордонні працівники та перевізники - їх можуть попросити надати негативний результат експрес-тесту на антигени після прибуття. Особливий порядок правил має бути передбачений також для екіпажів літаків.
Єврокомісія пропонує розробити спільну спеціальну форму для відстеження місцеперебування осіб, що в’їхали до країни (Passenger Locator Form).
Єврокомісія також оновила критерії, які слід враховувати при розгляді питання про зняття обмежень на несуттєві поїздки з країн з-за меж ЄС.
14-денний кумулятивний показник реєстрації нових випадків коронавірусу, тобто загальна кількість нових зареєстрованих випадків на 100 тисяч населення за попередні 14 днів повинен бути не більшим від 25.
Рівень тестування, тобто кількість тестів на 100 тисяч осіб, проведених за попередні 7 днів, має перевищувати 300.
Рівень позитивності тестів, тобто відсоток позитивних тестів серед всіх проведених тестів за попередні 7 днів, не має перевищувати 4%.
Також країнам-членам слід враховувати характер вірусу, присутній в країні, і чи не викликає поширений штам стурбованість.
Тепер Рада ЄС повинна розглянути пропозицію Єврокомісії. Після того, як пропозиція буде прийнята, держави-члени повинні будуть реалізувати викладені положення і переглянути список країн з-за меж ЄС, для яких обмеження повинні бути зняті на тлі оновлених критеріїв.
Вас також можуть зацікавити новини
- Албанія вислала російського дипломата за злісне порушення коронавірусних обмежень
- Британський штам коронавірусу може бути більш смертоносним - Джонсон
- ВООЗ допускає, що коронавірус може залишатися на упаковках продуктів - WSJ
- Влада Італії не виключає, що план вакцинації буде зірвано
- Протест проти локдауну: в Чехії у карантин відкрилися бари та ресторани
- Німеччина першою в ЄС почне лікувати коронавірус за допомогою антитіл: так лікували Трампа
Читайте свіжі новини туризму, шукайте ідеї для подорожей і дивіться мальовничі фото з усього світу на Телеграм канал УНІАН.Туризм.
Автор: УНІАН