Рада рекомендує уряду повернути пільговий тариф за перші 100 кВт
Рада рекомендує уряду повернути пільговий тариф за перші 100 кВт

Рада рекомендує уряду повернути пільговий тариф за перші 100 кВт

Із 1 січня Кабмін скасував пільговий тариф для населення у 90 копійок за кВт/год за перші 100 кВт/год і 3000 кВт/год місячного споживання
Фото з відкритих джерел

Українцям можуть повернути спецтариф на електроенергію, який діяв до 2021 року

Народні депутати рекомендують Кабінету міністрів повернути пільговий тариф у 90 копійок на перші 100 і 3000 кВт/год електроенергії для побутових споживачів.

Відповідне рішення ухвалив комітет з питань енергетики та житлово-комунальних послуг.

«Включити проєкт постанови до порядку денного сесії і прийняти його за основу і в цілому з урахуванням висловлених пропозицій комітету», - йдеться у рішенні комітету.

Відповідний проєкт постанови зареєстрований у Верховній Раді, його авторами виступили десятки нардепів, переважно від «Слуги народу».

Документом зокрема пропонується:

  • ввести державне регулювання тарифів на теплову енергію, постачання гарячої води, електроенергії та природного газу;
  • встановити окремий тариф на електричну енергію за споживання до 100 кВт/год на місяць (включно);
  • встановити окремий тариф на електроенергію для будинків за споживання до 3000 кВт/год на місяць (включно);
  • удосконалити механізм підтримки вразливих споживачів;
  • розглянути можливість компенсації витрат, понесених споживачами, які проживають у будинках, за обсяг спожитої електроенергії до 3000 кВт/год на місяць (включно).

Крім того, уряду рекомендують встановити пільги на електроенергію населенню, яке проживає в 30-кілометровій зоні атомних електростанцій, та дитячим будинкам сімейного типу.

Кабмін зобов'язали у місячний строк подати Раді пропозиції щодо змін до бюджету-2021 для збільшення видатків за бюджетною програмою «Виплата пільг і житлових субсидій громадянам на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу у грошовій формі».

Кабмін також має подати Раді пропозиції щодо змін до законодавства для завершення опалювального сезону 2020-2021 рр. на основі системи надання ЖК послуг населенню, яка діяла до 1 січня 2021 року.

Нагадаємо, з 1 січня уряд запровадив єдиний фіксований тариф на електроенергію для побутових споживачів у розмірі 1,68 грн/кВт-год (із ПДВ) на період до 31 березня із перспективою подальшого зростання.

Тим самим Кабмін скасував пільговий тариф для населення у 90 копійок за кВт/год за перші 100 кВт/год і 3000 кВт/год місячного споживання.

Уряд обіцяє монетизувати пільги для будинків з електроопаленням. Ці заходи впроваджуються через скасуванням пільги на перші 100 і 3000 кВт/год та запровадження єдиної для населення ціни 1,68 грн/кВт-год.

Також нагадаємо, що уряд України спочатку підвищив ціни на газ, а потім ухвалив рішення про їхнє зниження. Встановили верхню межу ціни на газ на рівні 6,99 гривні за кубометр. Проте згодом в Офісі президента визнали, що ціна на газ знизиться не для всіх громадян.

Тарифи на газ призвели до масових акцій протесту в низці міст України. Люди перекривають дороги та штурмують облдержадміністрації, вимагаючи зменшити ціни на блакитне паливо. 

Водночас поки що тарифи на тепло не підвищуватимуться: уряд підготував відповідний меморандум.

 Читайте також: 
  • Українцям компенсують витрати на електроопалення: уряд виділив 1,5 млрд грн
  • Перехід на індивідуальне опалення: порятунок чи загроза?
  • З новими тарифами! Все про ціни на газ, тепло та електроенергію у 2021-му
  • Газовий переворот. Чому не варто радіти зниженим тарифам?
Опитування
Джерело матеріала
loader
loader