/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Fadmin%2Fed23834f-ff7c-4ecf-9205-188673b2ae8f.png)
ТОП шахрайських схем, через які люди віддають останні гроші
Кількість шахрайських схем задля заволодіння чужими коштами з кожним днем та роком розвивається і стає більш досконалішою, якщо навіть підготовленій людині тяжко не потрапити до рук шахрая, то що тоді вже говорити про пенсіонерів, які настільки довірливі, що віддають всі свої заощадження, а потім сидять і чекають хлопчика, який повинен принести кошти назад. В Україні виділили ТОП найпопулярніших «схем» шахрайств.
Зазначимо, що шахрайством являється незаконне заволодіння чужим (не власним) майном, або отримання бажаного шляхом обману чи зловживанням відносин, довірою.
Кримінальна відповідальність
Дані дії несуть кримінальну відповідальність, яка передбачена Кримінальним кодексом України.
Схеми шахрайських дій наскільки різноманітні, що навіть при здоровому глузді і розумінні того, що відбувається, ти готовий назвати всі дані, розповісти всі подробиці, що навіть і не помічаєш, як все це ти промовляєш.
Приєднуйтесь до нашого каналу Viber! Читайте свіжі новини в Telegram!
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Fadmin%2Fc55039a9-4de0-4057-afed-f75db1aee8f7.png)
В Україні виділили ТОП найпопулярніших схем шахрайств:
- Перше місце займає шахрайство з призами (фейковий виграш автомобіля – 31% і фейковий сервіс поповнення мобільного телефону – 17%). У шахрайстві з авто все просто, вам приходить лист, або смс повідомлення, де вказані ваші дані і зазначено, що ви виграли авто, але, щоб його забрати вам варто: або сплатити якусь частину на подальше його переоформлення, або ж замовити товар на відповідну суму. Після чого ви залишаєтеся і без авто, і без грошей.
- Фейкові інтернет-магазини та провайдери – 11%. З поширенням інтернет-магазинів збільшилась і кількість шахрайств, власники сторінок виставляють товар, якого не існує, ви замовляєте, сплачуєте і чекаєте. Але ні товару, ні грошей ви вже не побачите.
- Фейкові сайти та оголошення – 8%. Найчастіше це оголошення про роботу, де вам потрібно сплатити гарантійну суму, що ви дійсно виконаєте замовлення і при його виконанні вам їх обов'язково повернуть разом вже із заробітною платою.
- Фейкові сайти банків – 8%. Вам телефонують і говорять, що вашу картку хочуть використати і отримати гроші, для того, щоб цього не сталося вам потрібно назвати відповідні цифри. Після чого з вашої картки списують кошти, а номер з якого телефонували не обслуговується.
- Шахрайські призові сайти та опитування – 10%. Спочатку ви виграєте, вам нараховують кошти, але потім, щоб їх зняти вам потрібно їх конвертувати у відповідну валюту і вам потрібно поповнити рахунок.
- Шахрайські театри і кіно – 4%.
- Шахрайська компенсація податків – 3%.
- Фейкові торгові інвестиційні площадки – 2 %.
- Шахрайське онлайн-кредитування – 1%.
Тому будьте обережні і спершу ніж переказувати свої кошти на невідомий рахунок, переконайтеся що це існуюча фірма чи магазин і ні в якому разі не повідомляйте своїх даних телефоном.
Раніше сайт новин MY.UA повідомляв і інші новини про політиків.
Так, ми писали про те, що політичний експерт та політолог Олександр Лазарєв прокоментував ставлення української влади до працівників медичної системи під час пандемії.
Читайте актуальні новини на нашому каналі в Twitter!
Приєднуйтесь до нас в Flipboard!

