Замість прямої імплементації Директиви ЄС українським курцям нав'язують штучні обмеження - ЗМІ
Замість прямої імплементації Директиви ЄС українським курцям нав'язують штучні обмеження - ЗМІ

Замість прямої імплементації Директиви ЄС українським курцям нав'язують штучні обмеження - ЗМІ

Ще одна новація від авторів антитютюнового законопроекту - заборона на використання добавок
Ще одна новація від авторів антитютюнового законопроекту - заборона на використання добавок

У п'ятницю, 5 лютого, у Верховній Раді вкотре спробують розглянути в першому читанні проєкт антитютюнового закону – цього ращзу під №4358 «Про внесення змін до деяких законів України щодо охорони здоров'я населення від шкідливого впливу тютюну».

«Цей проєкт вже пережив кілька редакцій, які полягали частіше у зміні номера, тоді як суть залишалася майже незмінною», - пише РБК-Україна.

Автором проєкту є народний депутат Лада Булах. Її ініціативу підтримує громадська організація «Життя». Усі попередні спроби авторів законопроєкту винести його на перше читання закінчувалися безрезультатно - проєкт відправляли на доопрацювання як члени профільного парламентського комітету, так і сама Булах відкликала його для внесення змін.

«Головна причина провалів полягає в тому, - говориться в статті, - що обмеження, які пропонувалися, не відповідали директивам Євросоюзу і Рамкової конвенції ВООЗ по боротьбі з тютюном».

Зокрема, в останній редакції проєкту залишилася норма, що забороняє продавати сигарети особам, які не досягли 21 року. «В Україні, як відомо, повноліття і отримання усіх цивільних прав і свобод настає в 18 років», - пояснюється в статті протиріччя з чинним законодавством.

«Споживач, якому виповнилося 18 років, за нинішнім законодавством має право купувати і споживати тютюнові вироби, він курить, припустимо вже рік або два, але, коли йому виповнилося 20 років, раптом з'являється закон про те, що він не має права купити сигарети ще рік , поки їй не виповниться 21. Це зовсім не означає, що 20-річний курець зробить перерву на рік - майже гарантовано, що він знайде спосіб купити сигарети, і з великою долею ймовірності це будуть контрабандні або підроблені сигарети», - додають автори.

Також до зростання контрабанди неминуче, на думку авторів, призведе заборона на видиму викладку сигарет на вітринах. Подібної норми в Директиві ЄС немає, але її пропонує ввести Булах.

Ще одна новація від авторів антитютюнового законопроєкту - заборона на використання добавок, без пояснення, яких саме, навіть необхідних у технологічному процесі. «Якщо споживач прийме рішення шукати сигарети зі смаками й ароматами, то він знайде їх на нелегальному ринку», - йдеться у статті.

Автори проєкту заспокоюють, що буде встановлений річний перехідний період, «тоді як директива ЄС передбачає введення антитютюнового законодавства у дію не раніше, ніж через два роки після його прийняття, а то і пізніше».

Замість чергової спроби прийняти проєкт, багатий на порушення як українського, так і європейського законодавства, «у ситуації, що склалася, досить було б прямої імплементації директиви 2014/40 / ЄС», - робить висновок видання.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Автор: УНІАН

Джерело матеріала
loader
loader