Нардепи підтримали законопроект про звільнення ВПО від неустойки за несплату кредитів
Нардепи підтримали законопроект про звільнення ВПО від неустойки за несплату кредитів

Нардепи підтримали законопроект про звільнення ВПО від неустойки за несплату кредитів

КИЇВ. 4 лютого. УНН. Верховна Рада ухвалила за основу законопроект № 2329 щодо звільнення внутрішньо переміщених осіб від негативних наслідків невиконання грошових зобов'язань. Відповідне рішення підтримали 333 народні депутати України, передає кореспондент УНН.

Цитата:

"Є випадки, коли борги, які виникли в 2013-14 роках у розмірі 10 тис. грн, на сьогодні становлять понад 300 тис. саме ці особи потребують підтримки держави та вдосконалення законодавчих гарантій. Проектом пропонується звільнити ВПО від нарахування інфляційних процентів, а також процентів річних від простроченої суми", - пояснив під час виступу в Раді народний депутат від "Слуги народу" Руслан Горбенко.

Деталі

Відповідно до пояснювальної записки, законопроектом пропонується доповнити Закон України "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб" новою статтею 92 "Звільнення внутрішньо переміщених осіб від негативних наслідків невиконання грошових зобов’язань".

Пропонується, зокрема, заборонити нараховувати ВПО неустойку як забезпечення виконання зобов’язання та стягувати з них збитки, що фактично є визнанням з боку держави об’єктивних обставин, які призвели до неможливості цих осіб обслуговувати борги належним чином.

Передбачається звільнення ВПО від відповідальності за порушення грошових зобов’язань, – сплати суми боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також процентів річних від простроченої суми.

Проектом також передбачається заборона на уступку, продаж або інше передання прав вимоги за кредитними договорами та договорами позики із внутрішньо переміщеними особами на користь інших осіб.

Що було раніше

В Україні станом на 4 січня налічується 1 459 170 внутрішньо переміщених осіб. Це на понад 400 осіб більше, ніж було на обліку у листопаді.

В Агентстві ООН з питань міграції ще у 2018 році заявили, що Україна переживає найбільшу кризу, пов’язану з переміщенням осіб в Європі, з часів подій на Балканах у 1990-х роках.

Теги за темою
Україна Верховна Рада Законопроект
Джерело матеріала
loader
loader