У головного героя фільму Романа Балаяна “Польоти уві сні та наяву” Сергія Макарова, якого зіграв актор Олег Янковскій, з’явився акаунт у тіндері. Це частина рекламної кампанії Довженко-Центру, де зараз проходить однойменна виставка, присвячена фільму.
“Сергій Макаров має дружину та коханку. Та все одно на порозі свого 40-річчя, відчуває нестерпну самотність. Ми уявили, що якби Сергій був героєм сьогоднішнього часу, він обов’язково завів би собі акаунт у тіндері, – розповідає комунікаційниця Довженко-Центру Марія Глазунова. – “Сергій Макаров” першим розпочинає діалог, пропонує познайомитися ближче та запрошує на виставку, присвячену культовому фільму Романа Балаяна”.
За словами Олени Гончарук, директорки Музею кіно Довженко-Центру, до серйозного дослідницького проекту вирішили додали елемент гри: “Забуваючи про гру, ми втрачаємо дуже важливі навички – вміння бути різним; розуміти іншого, ставлячи себе на його місце; долати складні обставини і рутину; працювати з правилами. Тож через виставку і цю невинну забаву у тіндері ми запрошуємо нашу аудиторію погратися і почувати себе у цьому вільно та невимушено”.
В акаунті Сергія Макарова вказано його вік – 40 років, захоплення – кіно та відпочинок на природі, і натхненна цитата про віру в людей. У листуванні він справжній романтик, готовий підтримати розмову не тільки про кіно, а й про органну музику, чи просто пофілософствувати. Наприкінці розмови він пропонує співбесідницям гарно провести час на виставці в Довженко-Центрі.
Ось як це виглядає:
Нагадаємо, виставка “Польоти уві сні та наяву” присвячена однойменній стрічці кінорежисера Романа Балаяна (1983) та охоплює широкий суспільний контекст, у якому створювався фільм. Куратор виставки, кінокритик Андрій Алферов, називає “Польоти” портретом епохи “брежнєвського застою” і маніфестом тогочасної інтелігенції на тлі занепаду тоталітарної імперії.
В експозиції проєкту представлено кадри зі стрічки, арт-інсталяції Антона Логова, натхненні фільмом, архівні фотографії зі зйомок, документи і спогади. Важливою частиною виставки є також дослідження міської теми в українському радянському кіно. Експозицію доповнюють документальні знімки Олександра Ранчукова та Бориса Градова, а також фрагменти фільмів, знятих у Києві в період з 1970 по 1980 роки.
Виставка триватиме до 7 березня.
Дивіться також: Плани вихідного дня: 5 виставок у Києві, які варто відвідати.