Китайська космічна станція "Тяньвень-1" ("Запитання до неба") успішно вийшла на орбіту Марса. Близько 15 хвилин апарат знижував швидкість, аби увійти до зони гравітаційного захоплення.
Це сталося в середу, 10 лютого, повідомляє Національне космічне управління Китаю (CNSA).
Віднині і приблизно до травня станція проводитиме детальну зйомку поверхні планети для вибору найвдалішого місця висадки на Марсі. М'яке приземлення на Червоній планеті може відбутися приблизно в травні-червні, після чого розпочнуться наукові дослідження. Очікується, що китайський марсохід залишиться на три місяці з надією, що він зможе зібрати важливу інформацію про планету, зокрема — спробує знайти воду та можливі ознаки життя.
"Тяньвень-1" став першим китайським штучним супутником на Марсі. За участю "Тяньвень-1" Китай є першою державою, яка спробувала відправити на Марс як орбітальний апарат, так і марсохід. До слова, NASA відправила на Марс кілька орбітальних апаратів перед тим, як робити спроби приземлення. Здійснення посадки є набагато складнішим завданням.
Нагадаємо, 9 лютого космічний зонд Об'єднаних Арабських Еміратівзайшов на орбіту Червоної планети. Критичний момент, протягом якого апарат знижував швидкість, аби його захопила марсіанська гравітація, тривав саме 27 хвилин. Свою місію Емірати готували шість з половиною років.
- Автор:
- Лінда Хурані