Китай заборонив мовлення BBC World News через "шкоду національним інтересам"
Китай заборонив мовлення BBC World News через "шкоду національним інтересам"

Китай заборонив мовлення BBC World News через "шкоду національним інтересам"

Китай заборонив мовлення британськоготелевізійного каналу BBC World News через тиждень після того, як британський медіарегулятор відкликав ліцензію в китайського державного телеканалу CGTN, з'ясувавши, що він контролюється Комуністичною партією. 

Про це заявила Національна адміністрація радіо і телебачення Китаю в четвер, передає BBC.

В оприлюдненій заяві йдеться, що розслідування виявило, що повідомлення BBC World News про Китай "серйозно порушили" керівні принципи мовлення, зокрема вимогу про те, "щоб новини були правдивими і чесними", а не "шкодити національним інтересам Китаю".

Водночас у BBC відреагували: "Ми розчаровані тим, що китайська влада вирішила піти таким шляхом. BBC має найбільшу довіру серед міжнародних мовників, який чесно, неупереджено та без страху та прихильності повідомляє про історії з усього світу". 

Британський міністр закордонних справ Домінік Рааб назвав цей крок "неприпустимим обмеженням свободи ЗМІ". 

"Рішення Китаю заборонити BBC World News у материковому Китаї є неприпустимим обмеженням свободи ЗМІ. Китай має найсуворіші обмеження щодо свободи засобів масової інформації та Інтернету по всьому світу, і цей останній крок лише зашкодить репутації Китаю в очах світу", - написав він. 

China’s decision to ban BBC World News in mainland China is an unacceptable curtailing of media freedom. China has some of the most severe restrictions on media & internet freedoms across the globe, & this latest step will only damage China’s reputation in the eyes of the world.

— Dominic Raab (@DominicRaab) February 11, 2021

Зазначається, що цей крок з боку Китаю слідує після оприлюднення звіту BBC, в якому детально описуються випадки катувань та сексуального насильства над мусульманською меншиною - уйгурами. 

Також нещодавно МЗС Китаю розкритикувало BBC через повідомлення про коронавірус у Китаї від 29 січня, назвавши його "фейковими новинами" і вимагаючи вибачень. Тоді у BBC відповіли, що дотримуються "точного та справедливого повідомлення про події в Китаї".

Автор:
Лінда Хурані
Джерело матеріала
loader
loader