“Людство вступило в геологічну епоху антропоцену — вперше за історію існування Землі саме люди відіграють головну роль в екосистемі планети”, — пояснюють організатори проєкту. Усвідомлюючи відповідальність індустрії моди за надмірне споживання ресурсів планети, молоді дизайнери створили одяг найбільш екологічними способами.
Проєкт розділили на дві частини:
Перша, Form & Function. Zero Waste, концентрується на концепції “нуль відходів”, що не залишає надлишків виробництва від крою та шиття.
Дизайнери надихнулися роботами сучасних архітекторів, які створюють футуристичні будівлі та простори для свідомої людини 21 століття. Схожу концепцію має одяг для найближчого майбутнього, що не шкодить планеті.
Друга частина — Biodesign — присвячена альтернативним матеріалам. Це новий напрям дизайну, основою якого є виготовлення матеріалів за участі живих організмів: водоростей, грибів та бактерій. Вперше в Україні випускники UFEG створили “живі речі”, вирощені в лабораторії у співпраці з S.Lab. Одяг повністю біорозкладний та безпечний для планети. Він створений з евкаліптової тканини Tencel — текстильного волокна на основі деревини евкаліпта.
Аксессуари вирощені з грибного міцелію, або “міко-матеріалу”, що складається з кореневої системи гриба і стебла технічної конопель. S.Lab виростив матеріал потрібних форм за ескізами випускників. На це в середньому пішло 5-7 днів: гриб росте за рахунок конопель, а коли досягає потрібної форми, його обробляють при високих температурах, щоб зупинити процес росту.
“Матеріалу можна додавати легкості або твердості за рахунок змішування двох компонентів в різних пропорціях. Його поверхня на дотик нагадує оксамит, але іноді в структурі можна відчути стебло коноплі, яке в деяких місцях може надавати трохи жорсткості”, — розповідає Анна Комарова, глава прес-служби UFEG.
Грибний матеріал є повноцінною альтернативою пластику. Він відштовхує воду і не горить, тому є безпечним як для планети, так і для людини. Якщо річ із міцелію потрібно утилізувати, достатньо зламати її і помістити в грунт — вона без сліду розкладеться за 30-45 днів й удобрить землю.
За словами Анни, є всі шанси, що міцелій з часом замінить пластик: "Все залежить від об'ємів виробництва. Просто поки що вони неспівставні".
Аксессуари, представлені на шоу UFW, будуть продаватися за замовленням.
У проєкті взяли участь 6 дизайнерів-випускниць UFEG: Марія Сопіна, Юлія Орлова, Анастасія Чемерченко, Олена Гришина, Марія Руденко та Надія Коркіна.
Ukrainian Fashion Education Group — найбільша в Україні багатопрофільна освітня платформа для фахівців індустрії моди. Серед лекторів та викладачів UFEG — співзасновниця та голова оргкомітету Ukrainian Fashion Week Ірина Данилевська, fashion-оглядач, журналіст і аналітик Марія Халізєва, історик моди, fashion-критик та куратор Зоя Звіняцківська, головна редакторка BURO. Тетяна Соловей, дизайнер та історик моди Костянтин Пономарьов та інші провідні спеціалісти.
Смотрите также:
Дрожжи, водоросли, углекислый газ: Рассказываем, из чего создают альтернативные ткани.
Миссия — спасти океан. 7 брендов, которые шьют одежду из переработанного пластика.