Віце-президент Європейської комісії, високий представник Європейського Союзу з питань зовнішньої та безпекової політики Жозеп Боррель назвав головну реформу, якій має приділяти увагу українська влада.
Як передає кореспондент УНІАН, про це Боррель сказав у Брюсселі на спільній прес-конференції з комісаром ЄС з питань європейської політики сусідства і розширення Олівером Варгеї і прем'єр-міністром Денисом Шмигалем за підсумками засідання Ради асоціації Україна-ЄС.
Боррель заявив, що його найголовніше очікування від реформ в Україні цього року стосується реформи судової системи.
"Це "матір" усіх реформ. Ви не можете робити вигляд, що маєте верховенство права, права людини або будь-що інше, без незалежної й ефективної судової системи. Це "ядро" демократичної країни - розмежування гілок влади і незалежна судова система. Без цього складно боротися з корупцією", - наголосив Боррель.
У зв'язку з цим високий представник ЄС сказав, що сьогодні зі Шмигалем обговорювалися рішення Конституційного суду України.
"Я вважаю, є зрозумілим, що існують три головні причини для роботи з розбудови ефективної і незалежної судової системи - це фундаментальний елемент нашої демократії, що добре функціонує, це найважливіший інструмент проти корупції, і також це те, чого потребує і просить український народ. Навіть якби Європейського Союзу не існувало, це має бути важливою метою для українського суспільства", - наголосив Боррель.
Він закликав українську владу побудувати незалежну й ефективну судову систему.
"Я знаю як це складно, але це необхідно", - сказав Боррель.
Своєю чергою Варгеї назвав три реформи, на проведення яких він очікує від України цього року: це судова реформа, антикорупційна та економічна.
Вас також можуть зацікавити інші новини:
- Наступник Меркель прокоментував перспективи України на вступ до ЄС
- В Єврокомісії назвали основну причину гальмування реформ в Україні
- Стала відома дата візиту президента Європейської ради в Україну
- Європа подвійних стандартів. Чому приниження Борреля в Москві на користь Україні
- Про перспективу членства в ЄС поки не йдеться: Європарламент затвердив нову доповідь щодо України
Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram
Автор: Віталій Саєнко