Українці найбільше у світі незадоволені діями уряду щодо боротьби з коронавірусом – соцопитування
Українці найбільше у світі незадоволені діями уряду щодо боротьби з коронавірусом – соцопитування

Українці найбільше у світі незадоволені діями уряду щодо боротьби з коронавірусом – соцопитування

Українці потрапили до топ-5 країн, які найбільше незадоволені діями свого уряду щодо боротьби з пандемією COVID-19. Про це повідомили у Фонді "Демократичні ініціативи", який провів опитування спільно з Київським міжнародним інститутом соціології та Міжнародним інститутом Ґеллапа (США).

"Більше половини населення країн світу погоджується або твердо погоджується з тим, що їхні уряди добре справляються з коронавірусом. Дві п'ятих усіх опитаних із цим не згодні або категорично не згодні. Інші вагаються у своїх судженнях", – йдеться у результатах дослідження.

Три попередні хвилі опитувань показали, що схвалення національних урядів у зв'язку з кризою COVID-19 залишалося незмінно високим протягом всього 2020 року. Проте в кінці року початковий приріст довіри до національного уряду поступово вичерпався, а тепер схвалення дій урядів у боротьбі з пандемією трохи послаблюється.

Незадоволеність урядом особливо висока з точки зору управління корона-кризою в Україні (77%), Боснії і Герцеговині (75%), США (67%), Іспанії (66%), Еквадорі та Мексиці (по 65%).

Три чверті респондентів з усього світу, зокрема 68% громадян України, ставляться з розумінням до обмеження деяких прав людини, якщо це допоможе запобігти поширенню коронавірусу. Так само понад три чверті жителів країн світу згодні, що обмеження на поїздки між країнами прийнятні для боротьби з поширенням захворювання. Серед жителів України таких також більшість - 58%.

Крім цього, в Україні частка тих, хто підтримує думку, що загроза від коронавірусу перебільшена, складає 51%.

67% людей у всьому світі заявляють, що вони скористаються вакциною проти COVID-19, якщо вона буде загальнодоступною, безпечною і ефективною. В Україні 65% громадян готові вакцинуватися проти коронавірусу.

Дане дослідження охоплює 47 країн світу. Протягом усього 2020 року Міжнародна асоціація Ґеллап стежила за розвитком глобального ставлення населення до пандемії. В Україні дослідження проведене Фондом "Демократичні ініціативи" спільно з Київським міжнародним інститутом соціології.

Опитування проведено на початку грудня 2020 року методом CATI на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Вибірка репрезентативна для дорослого населення (віком 18 років і старше) України. Статистична похибка вибірки (з ймовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищує 3,5%.

Нагадаємо, шо пандемія COVID-19 може закінчиться через 7 років за нинішніх темпів вакцинації.

Джерело матеріала
loader
loader