Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що під час телефонної розмови з главою МЗС Канади Марком Гарно було порушено питання, яке стосується аудіофайлу, що може свідчити про навмисне збиття українського літака в Ірані 8 січня 2020 року.
Як передає кореспондент УНІАН, про це він повідомив на спільній з міністром закордонних та європейських справ Словацької Республіки Іваном Корчоком прес-конференції в Києві.
"Я сьогодні мав розмову з моїм колегою - міністром закордонних справ Канади і ми проговорили максимально предметно і детально ситуацію зі збитим нашим літаком в Ірані. Зокрема, ми проговорили те питання, яке ви порушили (аудіофайлу, який може свідчити про навмисне збиття українського літака в Ірані – УНІАН)", - заявив Кулеба.
Міністр зауважив, що "взаємодія між Україною та Канадою з питання збитого літака та притягнення Ірану до відповідальності буде максимально довірливою і швидкою".
Кулеба заявив, що немає сумніву в тому, що Канада залишається надійним партнером України у справі збитого в Ірані літака МАУ.
Авіакатастрофа МАУ в Ірані: хроніка подій
- 8 січня 2020 року в Ірані розбився літак МАУ, що виконував рейс PS752 за маршрутом Тегеран-Київ. Загинули 176 осіб. На борту Boeing 737 перебувало 11 громадян України, в тому числі 9 членів екіпажу, а також громадяни Ірану, Канади, Швеції, Афганістану, Німеччини і Великої Британії.
- Через три дні президент Ірану Хасан Рухані визнав, що український лайнер було збито "в результаті ненавмисної людської помилки", і пообіцяв притягнути винних до відповідальності.
- У липні Іран передав бортові самописці з літака до Франції для проведення досліджень.
- 19 жовтня в Тегерані заступник міністра закордонних справ Євгеній Єнін зустрівся з міністром закордонних справ Ірану Мохаммадом Джавадом Заріфом. Після зустрічі Єнін повідомив, що Іран готовий забезпечити однаковий розмір компенсації родичам всіх жертв збитого літака МАУ, незалежно від їх громадянства. Проте 9 грудня Єнін заявив, що Іран відкликав пропозицію про виплату сім'ям загиблих у катастрофі літака МАУ.
- Також, за його словами, Україна звернеться до Міжнародного суду ООН, якщо переговорні можливості з Іраном буде вичерпано.
- В середині грудня в Канаді висловили позицію, що розслідування Іраном катастрофи літака "Міжнародних авіаліній України" не викликає довіри.
- Нещодавно стало відомо про появу секретних аудіозаписів, які свідчать, що влада Ірану ніколи не розкриє правду про збиття українського літака.
- За даними канадського телеканалу CBC News, уряд Канади і безпекові установи вивчають секретні аудіозаписи, на яких чоловік, якого джерела ідентифікували як главу МЗС Ірану, обговорює ймовірність того, що знищення літака МАУ було навмисним актом.
Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram
Автор: Костянтин Гончаров