![Посилення санкцій проти РФ за окупацію Криму: Рада звернулася до усіх країн світу](https://thumbor.my.ua/LRH8flFKWTdO2ilJlmU6vz9ZExA=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F240%2F46165079c73df49477691594a627912f.jpg)
Посилення санкцій проти РФ за окупацію Криму: Рада звернулася до усіх країн світу
На засіданні 16 лютого нардепи 314 голосами підтримали постанову №4655 про звернення Верховної Ради до Організації Об’єднаних Націй, Європарламенту, ПАРЄ, парламентських асамблей ОБСЄ та НАТО, а також урядів і парламентів держав світу щодо засудження тимчасової окупації АР Крим та міста Севастополь.
У зверненні Рада також закликає засудити порушень прав і свобод людини в окупованому Криму, вимагати негайного звільнення політичних в’язнів, а також посилити політико-дипломатичний тиск та санкції проти РФ – до повного припинення збройної агресії.
Рада також просить міжнародних партнерів протидіяти мілітаризації Кримського півострова, вимагати від Росії припинення агресивних дій у Чорноморському регіоні.
– Вимагати від РФ припинити депортацію цивільного населення тимчасово окупованих територій Автономної Республіки Крим та міста Севастополь і переміщення громадян Російської Федерації на тимчасово окуповану територію України, – йдеться у постанові.
Нардепи також закликають застосовувати всі можливі санкції до фізичних і юридичних осіб, органів державної влади РФ, органам окупаційної влади, причетних до окупаційної політики на тимчасово окупованих територіях України і системних порушень прав людини.
Європарламент підтримав Кримську платформу
12 лютого у резолюції щодо імплементації Угоди про асоціацію Україна-ЄС Європейський парламент підтримав створення Кримської платформи – міжнародного формату переговорів для деокупації півострова.
У Києві 23 серпня 2021 року відбудеться саміт Кримської платформи. В його рамках буде ухвалено ряд рішень, які сприятимуть деокупації Криму.
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)