КИЇВ. 16 лютого. УНН. Верховна Рада схвалила звернення до низки міжнародних інституцій щодо засудження тимчасової окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, передає кореспондент УНН.
Деталі
“За” проект постанови на засіданні ВР у вівторок, 16 лютого, проголосувало 314 парламентарів.
“Верховна Рада України звертається до Організації Об’єднаних Націй, Європейського Парламенту, Парламентської Асамблеї Ради Європи, Парламентської Асамблеї ОБСЄ, Парламентської Асамблеї НАТО, Парламентської Асамблеї ОЧЕС, урядів і парламентів держав світу із закликом:
- засудити дії Російської Федерації, спрямовані проти територіальної цілісності та суверенітету України, як такі, що суперечать загальновизнаним принципам і нормам міжнародного права,
- посилити політико-дипломатичний і санкційний тиск на державу-окупанта до повного припинення нею збройної агресії та відновлення суверенітету і територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаного державного кордону,
- продовжувати політику невизнання спроби анексії Автономної Республіки Крим та міста Севастополь,
- консолідувати міжнародну взаємодію з метою відновлення територіальної цілісності України, у тому числі у рамках української політико-дипломатичної ініціативи "Кримська платформа“,
- продовжувати здійснювати тиск на Російську Федерацію як державу, що грубо порушує Статут Організації Об’єднаних Націй”, — йдеться у постанові.
Також у тексті згадується необхідність протистояти мілітаризації Криму, припинити Росією порушення прав та свобод людини, а також незаконні арешти та переміщення громадян.
Слід додати, що на сьогоднішній день близько сотні українських громадян перебувають у незаконному ув’язненні на території Криму.
Доповнення
Керівництво України раніше оголосило про створення міжнародного майданчику, який опікуватиметься проблемами Криму — "Кримської платформи". "Кримська платформа" має стати новим міжнародним форматом для підвищення ефективності та координації дій міжнародного співтовариства з деокупації Криму і захисту прав та інтересів кримчан.
"Кримська платформа" має працювати на кількох рівнях. Перший — найвищий політичний рівень, до якого долучаться глави іноземних держав. Другий — рівень глав МЗС та міністрів оборони. Третій — міжпарламентський рівень. І четвертий — рівень експертів.
В Офісі Президента вказували, що саміт "Кримської платформи", у якому запланована участь лідерів іноземних держав, відбудеться 23 серпня 2021 року.