/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Fadmin%2Ffaa5dd39-24db-4e77-be4e-9b7e5cebd17d.jpeg)
В Іспанії тисячі людей вийшли на вулиці на підтримку опального репера: масові безпорядки і зіткнення з поліцією
В Іспанії постраждали близько 30 осіб – учасників акції протесту проти арешту репера Пабло Асселя. Скандального музиканта звинуватили у підтримці тероризму та поширенні небезпечних ідей. Також Ассель образив іспанську монархію.
Акції на підтримку репера Пабло Аселя пройшли у вівторок, 16 лютого, одразу в кількох іспанських містах.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Fadmin%2F1027bdec-5666-4b90-a28d-74268192e37a.jpeg)
Подробиці акції протесту
Репера, заарештованого за критику монархії, вийшли підтримати тисячі людей у Барселоні, Валенсії, Льєйде та Жироні.
Величезний натовп йшов вулицями міста з плакатами та вигуками «Свобода Пабло Асселю!» і «Смерть іспанському режиму!».
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Fadmin%2F6bf52e2c-2eea-4fcf-b5d5-e829354a8029.jpeg)
Акція з мирної досить швидко перетворилася на масові безпорядки. Протестуючі будували барикади в столиці Каталонії, підпалювали сміттєві баки, розгромили кілька магазинів та банк.
Поліція застосувала кийки та гумові кулі. У сутичках люди справжньою хвилею штовхали поліцейські фургони, намагаючись їх перекинути, кидали в правоохоронців каміння, різні предмети, петарди та фаєри.
Загалом постраждало близько 30 людей, 8 з них госпіталізовані, але ці цифри дуже умовні. Одній з учасниць акції резинова куля потрапила прямо в око, а в Барселоні поранили поліцейського.
Слідкуйте за нами, де Вам зручно: наш Telegram та Viber!
Хто такий Пабло Ассель
Пабло Ассель – радикально налаштований іспанський 32-річний реп співак. Справжнє ім’я – Пабло Рівадулла Дуро. Сам чоловік відносить себе до лівого руху та вважає антифашистом.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Fadmin%2Fa4c4b161-8a4b-414a-85ba-ee56d3699c05.jpeg)
Додамо, що цей репер-комуніст захоплюється Йосипом Сталіним і Володимиром Маяковським. Співак навіть написав кілька пісень про СРСР.
Активіст протягом 2014 – 2016 років активно писав у Twitter антимонархічні пости та ображав іспанську монархію. Такі ж теми звучать і в текстах його пісень.
Суд ухвалив рішення позбавити Пабло Асселя свободи на 9 місяців через провокування насильницьких реакцій, неспокою у суспільстві, підрив довіри до інститутів демократичної влади, розпалювання ненависті до них.
Також Ассель дозволив собі ображати монарха та прославляв тероризм. Судді у прийнятті рішення все ж одностайними не були. Справа в тому, що репер заявив, що влада порушила його право на свободу слова і висловлення своєї думки.
Двоє з судей Кримінальної палати Верховного суду підтримали претензії співака.
Але решта зазначили, що коментарі в соціальних мережах не підпадають під закон про свободу слова. Вони назвали соціальні мережі ідеальною платформою для того, щоб розпалювати агресію та провокувати до таких дій щодо органів безпеки та монарха.
Через свої постійні комуністичні заклики Асселя вже кілька разів засуджували до позбавлення волі.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Fadmin%2Fc5cf8e39-3435-4d62-ac2e-fcee88fae0d8.jpeg)
Так і 15 лютого він мав прибути для відбування покарання, але репер забарикадувався в університеті міста Льєйде разом з 50 студентами. Він заявив, що добровільно не здасться.
Протягом майже доби вони чинили опір правоохоронцям та не віддавали Пабло Асселя. Після штурма будівлі репера все ж забрали поліцейські.
Раніше сайт новин MY.UA писав, що в Росії під час мітингів на підтримку Олексія Навального затримали тисячі людей.
НАТО планує збільшити фінансування своїх підрозділів поблизу кордонів РФ. Читайте більше про події в Україні та світі на MY.UA.
Приєднуйтесь до нас в Twitter
Слідкуйте за нами в Flipboard

