КИЇВ. 18 лютого. УНН. Владі США “слід було б більше думати” про енергопостачання Техасу, де зараз багато людей залишилися без тепла, ніж про “Північний потік-2”, заявив в четвер прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков, пише УНН з посиланням на федеральне агентство ТАСС.
Деталі
Він заявив, що “Північний потік-2” є хорошим проектом, який “абсолютно не стосується енергозабезпечення Сполучених Штатів Америки”, зате має відношення до забезпечення енергобезпеки Європи, особливо в умовах турбулентності з кліматичними змінами.
“Напевно, нашим американським партнерам є сенс в меншій мірі цікавитися „Північним потоком-2“ і більшою мірою все-таки цікавитися подіями в Х’юстоні, в Техасі, енергозабезпеченням, теплозабезпеченням (цього штату). Тут, звичайно, газ би не завадив”, — сказав представник Кремля.
Відповідаючи на питання про американо-німецькі переговори по “Північному потоку-2”, Пєсков зазначив, що Кремлю нічого про них невідомо. “Ми виходимо з численних заяв колег в ФРН про необхідність завершення цього проекту, (який) все-таки потрібно добудувати і запустити”, — сказав Пєсков.
Контекст
У штаті Техас через снігову бурю, за останніми даними, близько 3,2 млн жителів залишаються без електропостачання, понад 260 тис. з них позбавлені водопровідної води. При цьому на значній частині території штату зберігаються аномальні для цих місць холоди. Як повідомляють техаські телеканали, мешканці штату, що залишилися без світла, намагаються зігрітися в машинах. Як мінімум в одному випадку це призвело до отруєння чадним газом. Спроби грітися у камінів і газових плит або використовувати генератори призводять до пожеж. Частина магазинів не працює через відсутність світла, перед рештою шикуються довгі черги. Федеральна влада вживає заходів для надання допомоги жителям Техасу і інших штатів, які найбільше постраждали від снігової бурі і холодів, заявила в середу віцепрезидентка США Камала Харріс.
Ситуація навколо “Північного потоку-2”
Адміністрація США на чолі з президентом Джо Байденом почала переговори з керівництвом Німеччини з метою визначити майбутнє проекту “Північний потік-2”.
Раніше газета Financial Times повідомила, що ФРН розраховує переконати США відмовитися від санкцій проти “Північного потоку-2”. Зокрема, німецькі політики розглядають можливість застосування механізму, який дозволить Німеччині самостійно перекрити “Північний потік-2”, якщо Росія, наприклад, чинитиме тиск на Україну і довільно скоротить поставки через її газотранспортну систему.
Як стало відомо недавно переговори почнуться після того, як будуть зайняті і затверджені важливі пости в американських міністерствах. Проте обидві сторони сигналізували про готовність до компромісів. Основною темою на переговорах — стане Україна.