https://stv.detector.media/kontent/resonans/u_evroparlamenti_zbirayut_pidpisi_pid_vimogoyu_vidstoroniti_bilorus_vid_uchasti_v_evrobachenni2021/
https://stv.detector.media/kontent/resonans/u_evroparlamenti_zbirayut_pidpisi_pid_vimogoyu_vidstoroniti_bilorus_vid_uchasti_v_evrobachenni2021/

https://stv.detector.media/kontent/resonans/u_evroparlamenti_zbirayut_pidpisi_pid_vimogoyu_vidstoroniti_bilorus_vid_uchasti_v_evrobachenni2021/

https://stv.detector.media/kontent/resonans/u_evroparlamenti_zbirayut_pidpisi_pid_vimogoyu_vidstoroniti_bilorus_vid_uchasti_v_evrobachenni2021/ - Фото 1

Депутатка Європейського парламенту від Швеції Карін Карлсбро виступила з ініціативою не допустити Білорусь до участі у пісенному конкурсі «Євробачення-2021» у Нідерландах.

Свої вимоги вона озвучила в Європарламенті 17 лютого та оголосила збір підписів під листом до організаторів «Євробачення» – Європейської спілки мовників (ЄМС, EBU). Про це йдеться на сайті Карін Карлсбро.

Вона пояснила, що це пов'язано з тим, що для участі в конкурсі потрібно співпрацювати з Національною державною телерадіокомпанією Білорусі, керівник якої Іван Ейсмонт потрапив під санкції через переслідування співробітників і порушення прав людини.

Іван Ейсмонт увійшов до санкційного списку ЄС через те, що продовжує підтримувати режим Олександра Лукашенко, зробив публічні заяви, критикуючи мирних протестувальників, і відмовився висвітлювати протести в ефірі компанії, яку очолює. Він також звільнив співробітників компанії «Белтелерадіо», які приєдналися до протестів, порушивши таким чином права людини, йдеться в журналі ЄС.

На думку депутатки Європарламенту, європейські медіа-компанії повинні призупинити будь-яке співробітництво з «Белтелерадіо».

За її словами, понад 100 людей змушені були звільнитися або були звільнені з державної компанії. Деякі з них  знаходяться у тюрмі, у тому числі Денис Соколов, який раніше входив до білоруської делегації на «Євробаченні».

Карін Карлсбро наголосила, що «Євробачення» – масштабна музична подія, яка об’єднує країни Європи. І державна компанія, яка переслідує журналістів, а також якою керує менеджер, який входить до санкційного списку ЄС, не має ніякого відношення до конкурсу.  

18 лютого Європейська спілка мовників виступила з заявою звільнити ув’язнених журналістів у Білорусі та дозволити ЗМІ вільно працювати, не боячись переслідування.

Станом на 19 лютого 29 країн повідомили про свій вибір, хто з артистів представлятиме їх на «Євробаченні-2021». Білорусь має оголосити свого представника найближчим часом.

«Євробачення-2021» відбудеться  у Роттердамі (Нідерланди). 18 травня стартує перший півфінал, 20 травня – другий півфінал, 22 травня – фінал. У конкурсі візьме участь 41 країна. 

Нагадаємо, українські медійниці засуджують судовий вирок білоруським журналісткам Катерині Бахваловій та Дарії Чульцовій та висловлюють їм свою підтримку.

Фото: сайт eurovision.tv

Теги за темою
Білорусь санкції Нідерланди Європарламент
Джерело матеріала
loader
loader