МВС презентувало документальний фільм «Позивний Італієць» про Віталія Марківа
МВС презентувало документальний фільм «Позивний Італієць» про Віталія Марківа

МВС презентувало документальний фільм «Позивний Італієць» про Віталія Марківа

МВС презентувало документальний фільм «Позивний Італієць» про Віталія Марківа

19 лютого выдбувся допрем’єрний показ документального фільму «Позивний Італієць» про нагвардійця Віталія Марківа. Про це повідомляє пресслужба Міністерства внутрішніх справ України.

Автор стрічки – директор Департаменту комунікації МВС України Артем Шевченко. Фільм створено за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики. Також під час заходу було презентовано книгу «Віталій Марків» (видавництво «Фоліо»).

Символ фільму «Позивний Італієць» – телевізійна трансляційна вежа на горі Карачун біля Слов’янська (Донецька обл.), яку обороняв Віталій Марків і під якою загинули італійський журналіст Андреа Роккелі та його російський перекладач Андрій Миронов. Вежа також є символом українського інформаційного простору, на який зазіхає країна-агресор.

Віталій Марків на презентації зауважив, що саме віра в те, що він не один, та спільна боротьба привели до перемоги.

«Майже три місяці як я на волі. Тільки поглянувши зі сторони, я усвідомив, якби ми всі разом не об‘єднались, я б не зміг все пройти. Це була спільна боротьба. Я хочу щиро подякувати побратимам, всім небайдужим українцям, це наша з вами перемога!» – сказав він.

«Історія з Віталієм Марківим відбувалася на наших очах, але важливо, щоб вона закарбувалася не тільки в пам’яті. Важливо це зафіксувати для історії, в тому числі фільмах і книгах. Російська пропагандиська машина, яка фактично затримала Марківа в Італії, не змогла протистояти опозиції українців. Цей фільм і книга, яка буде видана 4 мовами, це наш бронежилет», – додав міністр інформаційної політики та культури України Олександр Ткаченко.

Телевізійна прем’єра стрічки «Позивний Італієць» відбудеться до Дня пам’яті Героїв Небесної сотні у неділю, 21 лютого, о 17:20 на телеканалі «1+1».

Нагадаємо, 24 травня 2014 року поблизу Слов'янська у Донецькій області внаслідок мінометного обстрілу загинули італійський фотокореспондент Андреа Рокеллі та його російський перекладач Андрій Миронов, французький фотожурналіст Вільям Ругелон отримав поранення.

Поліція Італії у 2017 році затримала нацгвардійця Віталія Марківа, який має громадянство України та Італії, за підозрою у причетності до вбивства італійського фотокореспондента.

Суд тривав з 6 липня 2018 року. 12 липня 2019-го суд Італії визнав Марківа винним у причетності до вбивства Андреа Роккеллі на Донбасі у 2014 році та засудив до 24 років ув'язнення.

20 листопада 2019 року Україна подала апеляційну скаргу на рішення суду міста Павія (Італія). 

У лютому 2020-го журналістка hromadske Ольга Токарюк та італійські журналісти Крістіано Тінацці, Рубен Лагаттолла та Даніло Еліа зняли документальний фільм про справу Марківа The wrong place («Не в тому місці, не в той час»). Вони знайшли нових свідків захисту і провели нові експерименти, результати яких було долучено до апеляції.

3 листопада 2020 року Апеляційний суд в Італії виправдав Віталія Марківа у справі про загибель фотографа на Донбасі. Він вийшов з в’язниці строгого режиму Опера неподалік Мілана пізно ввечері 3 листопада та повернувся до України наступного дня.

Володимир Зеленський нагородив нацгвардійця Марківа орденом «За мужність» ІІІ ступеня.

11 грудня 2020 року Басманний суд Москви заочно арештував Віталія Марківа в справі про вбивство на Донбасі італійського фотокореспондента Андреа Роккеллі та його перекладача Андрія Миронова. Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков заявив, що цим рішенням Росія визнала свою роль у спробі фальсифікації справи пана Марківа. МВС вважає санкцію РФ про заочний арешт пана Марківа продовженням пропагандистської кампанії проти України та її захисників. 

23 грудня Слідчий комітет РФ висунув Віталію Марківу обвинувачення. Російські слідчі оголосили його в міжнародний розшук.

Теги за темою
Новини МВС Виробництво
Джерело матеріала
loader
loader