КИЇВ. 2 березня. УНН. Посольство України в Італії спростовує неправдиві звинувачення в сторону України у “вбивстві Андреа Роккеллі”, викладені в статті місцевого видання La Stampa від 1 березня, передає УНН з посиланням на заяву посольства.
Цитата
“Упереджені та необ’єктивні закиди на адресу України щодо, нібито, „приховування доказів“ для встановлення винних у смерті італійського фоторепортера Андреа Рокеллі не відповідають дійсності та компрометують українські компетентні органи”, — підкреслили українські дипломати.
Деталі
Так, про це йдеться у зверненні Посла України на адресу головного редактора видання La Stampa з приводу останньої публікації, автор якої “вдається до маніпулятивних інсинуацій та дискредитації українських захисників”, зазначають дипломати.
У посольстві наголошують, що українська сторона не лише багато разів запрошувала до співпраці італійських правоохоронців, але й продовжує працювати над встановленням справжніх винних у трагічній загибелі журналістів під окупованим російськими терористами Слов’янськом наприкінці травня 2014 року.
У той же час, в рамках судового розгляду справи українського нацгвардійця Віталія Марківа, стороною звинувачення не було надано жодних переконливих доказів того, що журналісти загинули саме внаслідок вогню з українського боку.
“Шкода, що замість незаангажованого розслідування, у тому числі й російського сліду у цій справі, ми стаємо свідками чергової хвилі брудної кампанії проти Української держави. Сподіваємось, що редакція видання нас почує та опублікує позицію посольства з метою, насамперед, надання італійському читацькому загалу неупередженої та збалансованої інформації. Українська сторона завжди відкрита до діалогу, у т.ч. спільного розслідування з італійськими правоохоронцями, для встановлення справжніх винних у цій трагедії”, — наголосили у посольстві.
Довідково
La Stampa 1 березня опублікувала статтю колишнього сенатора Італійської Республіки Луїджі Манконі.
Як зазначають читачі, в статті політик звинувачує Україну у “вбивстві Андреа Роккеллі” та “приховуванні доказів у справі”.
Контекст
3 листопада 2020 року апеляційний суд присяжних у Мілані виніс виправдальний вердикт 31-річному українському нацгвардійцю Віталію Марківу за відсутністю складу злочину.
Більше трьох років солдат провів за ґратами, йому інкримінували співучасть у вбивстві двох іноземних журналістів Андреа Роккеллі й Андрія Миронова на території окупованого Донбасу у травні 2014 року.
Суд першої інстанції у Павії влітку 2019 року засудив Марківа до 24 років неволі. Захист Віталія та держава Україна подали апеляційну скаргу до міланського трибуналу, заявивши про повну відсутність доказів його вини.
Попри позитивне для Марківа рішення варто зазначити, що апеляційний суд присяжних Мілану у вердикті про виправдання нацгвардійця підтвердив відповідальність українських військ за “атаку на журналістів”.