![В Instagram чи Telegram: в Україні створять online-канали довіри для дітей](https://thumbor.my.ua/l_M3mQY0gB-NG0EhoYY2s1ivMkM=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F4700884957d62a609e13f55ffadce570.jpg)
В Instagram чи Telegram: в Україні створять online-канали довіри для дітей
Офіс генпрокурора ініціюватиме створення online-каналів довіри в Instagram, Snapchat або Telegram для дітей, які стали жертвами злочинів або свідками правопорушень.
Завдяки такій ініціативі неповнолітні зможуть повідомити про вчинення злочину проти них. Крім того, у них буде можливість надати аудіо- та фотофайли.
Діти отримають первинну правову, психологічну та медичну допомогу в разі нанесення їм тілесних ушкоджень.
За словами заступника генерального прокурора Гюндуза Мамедова, така модель ефективної допомоги постраждалим діє, зокрема, в Естонії.
– До таких web-правоохоронців є довіра. Ми теж хочемо максимально осучаснити процеси. Діти чимало часу проводять в online і є більш прогресивними за дорослих, тому ми хочемо надати їм можливість говорити з нами у зручному для них форматі, – говорить він.
На переконання Гюндуза Мамедова, неповнолітній жертві або свідку на початковому етапі простіше написати чи направити голосове повідомлення про подію, ніж розказати вживу, а часто ще й безпечніше, якщо кривдник дитини знаходиться поруч.
У генпрокуратурі вважають, що online-канали повернуть довіру до національної системи правосуддя. Також там розраховують, що таке нововведення підвищить рівень розкриття злочинів проти дітей та матиме превентивний ефект.
Кількість правопорушень проти дітей у 2020 році зросло майже на 20% у порівнянні з 2019 роком. Понад 5,2 тис. дітей постраждали від злочинів.
Від насильницьких дій сексуального характеру, зокрема зґвалтування, у 2020 році постраждало на 37% дітей більше ніж у 2019 році.
Заклики до самогубства в TikTok
Наприкінці лютого в соціальній мережі TikTok почали виявляти заклики до самогубства серед підлітків.
Невідомі люди закликали молодиків накласти на себе руки 3 березня, що зробило б це днем масових самогубств. Як реагувати на заклики до самогубства в TikTok та що робити батькам, аби вберегти своїх дітей від негативного впливу в соцмережі, читайте в матеріалі Фактів ICTV.
![loader](/files/images/preloader.gif)