Субсидії для обраних: що потрібно для отримання знижки на комуналку
Субсидії для обраних: що потрібно для отримання знижки на комуналку

Субсидії для обраних: що потрібно для отримання знижки на комуналку

Чиновники розповіли, хто має право на отримання житлових субсидій.

Все залежить від доходів

В цілому, субсидію можуть отримати сім'ї, які мають невеликий прибуток, а плата за комунальні послуги в них вища, ніж визначений для них обов'язковий платіж.

Так, право на отримання житлової субсидії мають сім'ї, у яких плата за житлово-комунальні послуги вище визначеного для них обов'язкового платежу, повідомляють у прес-службі Міністерства соціальної політики.

Також потрібно враховувати, що зараз обов'язковий відсоток платежу розраховується для кожного індивідуально, залежачи виключно від доходів сім'ї.

Для обчислення беруть прості вихідні дані, а саме – середньомісячний сукупний дохід сім'ї, яка живе в одному помешканні. Далі цей дохід ділять на кількість осіб, які живуть у цьому житлі. Так виходить середньомісячний дохід на одну людину.

Субсидії для обраних: що потрібно для отримання знижки на комуналку - Фото 1

Інші актуальні новини - у нашому Telegram!

Після цього дохід на одну людину ділять на розмір прожиткового мінімуму на одну особу з розрахунку на один місяць. Наприклад, розмір прожиткового мінімуму станом на 1 січня 2021 року становить 2189 гривень.

Тому, наприклад, якщо загальний дохід сім'ї з чотирьох чоловік складає 16 тисяч гривень, то на одну людину припадає 4 тисячі гривень, а якщо поділити цю цифру на 2189 гривень, то вийде 1,82.

Знизили ставку у відсотках

І нарешті останнє: отримана цифра ділиться на 2, а потім отримане число помножується на 20%. Таким чином можна отримати відсоток середньомісячного сукупного доходу.

Але, згідно з постановою Кабінету міністрів, яка була прийнята у зв'язку з карантином, замість 20% базової норми оплати за житлово-комунальні послуги, застосовується 15%.

Тільки після цього розраховується обов'язкова частина платежу: цей обов'язковий відсоток платежу множиться на середньомісячний сукупний дохід домогосподарства.

Варто нагадати, що масовий перехід на субсидії стався в 2014 році, коли в Україні тотально почала підвищуватися оплата за комунальні послуги. За останні сім років, наприклад, тільки в Києві вартість кубометра гарячої води зросла з 20 гривень майже до 100 гривень. У свою чергу опалення також подорожчало в п'ять разів. А ось холодна вода подорожчала майже в сім разів.

На сайті MY.UA ви знайдете і інші новини товариства.

Нагадаємо, що MY.UA вже писав потрібно купувати долари і який курс валюти буде до кінця березня.

Не пропустіть наші новини на каналі вTwitter і читайте нас в Flipboard!

Джерело матеріала
loader
loader