Провайдер виграв суд щодо авторських прав у «Коаліції аудіовізуальних і музичних прав»
Провайдер виграв суд щодо авторських прав у «Коаліції аудіовізуальних і музичних прав»

Провайдер виграв суд щодо авторських прав у «Коаліції аудіовізуальних і музичних прав»

Провайдер виграв суд щодо авторських прав  у «Коаліції аудіовізуальних і музичних прав»
Провайдер виграв суд щодо авторських прав  у «Коаліції аудіовізуальних і музичних прав»

Господарський суд міста Києва відмовив у задоволенні позову організації колективного управління «Коаліція аудіовізуальних і музичних прав» до провайдера «Консолідована телевізійна мережа». Про це йдеться у рішенні суду.

Громадської спілки «Коаліція аудіовізуальних і музичних прав» (КАМП) подала позов до суду і вимагала стягнення компенсації за порушення авторського права у розмірі 793   604, 79 грн. Діяла вона в інтересах Приватного підприємства «Світова музика». Ця компанія діє на підставі договору з юридичною особою, зареєстрованою у Російській Федерації «ООО "Олл Мьюзик Паблишинг"» (ТОВ «Олл Мьюзік Паблішинг»).

У своїх позивних вимогах КАМП закидав провайдеру  використання музичних творів (The Scotts, Break my heart, Blow the smoke, In your eyes, Mi Gente, Physical, This is Real, Blinding light, Say So, Thong Song, Lose Somebody) під час  ретрансляції каналу Club MTV без відповідного договору з акредитованою ОКУ.

Провайдер стверджував, що транслює згаданий канал, оскільки має відповідну угоду з «1+1 Інтернет».

Суд зазначив, що представники КАМПу зафіксували  сповіщення згаданих музичних творів 22 червня 2020 року. Однак додаток договору між організацією колективного управління та правовласника «Світова музика», в інтересах якого він діє, датований 7 серпня 2020 року. Саме цей документ визначає передання творів в управління спілки.

«Тобто, на момент фіксації порушення авторських прав вищезазначені музичні твори не перебували в управлінні Громадської спілки "Коаліція аудіовізуальних і музичних прав"», - йдеться у рішенні суду.

Саме тому суд прийняв рішення відмовити у задоволенні позову.

Нагадаємо,  у лютому 2020 року КАМП виграла суд у провайдера «Пролінк» на суму на 660 тис. грн. за порушення авторських прав.

Навесні 2020 року КАМП разом з індустрією погодили тарифи виплати роялті за кабельну ретрансляцію. У результаті переговорів учасники погодили таку модель: у 2020 році провайдери платять ОКУ 40 копійок за абонента, у 2021 році – 90 копійок, у 2022 році – 1,5 грн, у 2023 році – 2 грн, у 2024 році – 2,5 грн, у 2025 – 3 грн.

Восени 2020 року КАМП подала десятки позовів до суду як щодо укладання договорів, так і щодо стягнення компенсації за порушення авторських прав на користь одного із правовласників у розмірі від 223 тис. до 825 тис. грн.

Менеджмент КАМПу переконаний, що шлях судових позовів є прийнятною тактикою для стимулювання ринку платити винагороду за авторські права. Водночас частина провайдерів та профільних юристів переконана, що така тактика суперечить функціям організацій колективного управління, метою яких є збір та розподіл роялті. 

Ілюстрація: скріншот з сайту КАМП

 

Теги за темою
Новини Ринок
Джерело матеріала
loader
loader