На сцені "Театру на Подолі" симфонічний оркестр "Віртуози Києва" виконав саундтреки до відеовистави "Шинель" за мотивами твору Миколи Гоголя. Вперше в Україні гру оркестру записали на сцені, а не в студії. На репетицію до "Театру на подолі" запросили дітей з інвалідністю. Детальніше дізнавалася журналістка "5 каналу".
Уперше в Україні музику до вистави запишуть на сцені театру, а не в студії. Саундтреки до відеоп’єси "Шинель" виконає оркестр "Віртуози Києва". П'єса "Шинель" за повістю Миколи Гоголя – вже друга вистава в межах проєкту "Театр 360 градусів". Спектакль вирішили показати онлайн для тих, хто не може завітати до театру. Задля повного ефекту присутності музику записують просто на сцені.
"Підіймаються дуже важливі теми, і булінгу, і антиконсьюмеризму, і того, як людина відчуває, як маленька людина відчуває себе в маленькому світі. Глядач він емоційно зчитує зміст вистави, не тільки очима, а ще й аудіально. Аудіозвучання це дуже важливий елемент нашого життя", – розповідає продюсерка проєкту "Театр 360 градусів" Наталя Чижова.
Запис оркестру став можливим завдяки сучасній техніці "Театру на Подолі". Музику написали два українські композитори.
"Ми почуємо в запису безпосередньо атмосферу театру, приміщення театру. В даному випадку театр виступить як частина музики, як частина твору, як частина акустичного оточення", – відзначає композитор Олександр Філоненко.
Композитор Дмитро Авксентьєв додає: "ми виставляємо мікрофони по всій площі залу, щоб глядач мав змогу почути театр, почути ці стіні, як у цих стінах звучати інструменти".
Виставу "Шинель" покажуть онлайн за підтримки фонду "Бачити серцем" — громадської організації, що допомагає дітям з інвалідністю.
"Ми хочемо, щоб якраз цей спектакль він був доступен для дітей і людей з інвалідністю також. Гоголь він уже тоді підмічав ось ці особливості людей, і що не всі люди однакові", – каже засновниця ГО "Бачити серцем" Олеся Яскевич.
Серед відвідувачів репетиції – Марина, яка не бачить від народження, проте має бездоганний слух.
"Вживу почуть оркестр це дуже цікаво. Саме найбільше це були габоль, флейта і скрипка. Да, ось самі найбільші інструменти, які можна було почуть там", – зауважує Марина Ткаченко.
Мати Марини Тетяна Такаченко наголошує : "це здорово, що ми прийшли і доторкнулися до такого, бо моїй дитині дуже важливо почути, як це звучить, бо жива музика, на живих інструментах, це зовсім інше".
Почути оркестр онлайн можна буде вже 1 квітня — у День народження Миколи Гоголя, саме тоді відбудеться прем'єра відеоспектаклю "Шинель". Усі охочі зможуть переглянути його безоплатно протягом 10 днів, зареєструвавшись на сайті проєкту.
Маргарита Варадовська та Олександр Степанов, "5 канал"