Німецький регулятор відхилив скаргу екологів з приводу "Північного потоку-2"
Німецький регулятор відхилив скаргу екологів з приводу "Північного потоку-2"

Німецький регулятор відхилив скаргу екологів з приводу "Північного потоку-2"

Німецький регулятор відхилив скаргу екологів / Ілюстрація REUTERS

Федеральне відомство з судноплавства і гідрографії (BSH) відхилило скаргу екологічних організацій про дозвіл на будівництво російського газопроводу "Північний потік-2".

Про це повідомляє "Європейська правда".

"Після оцінки наведених застережень і повторного аналізу комплексного впливу виданий дозвіл залишається дійсним... Результати показують, що проект не матиме значних наслідків для морського середовища і птахів в заповіднику "Померанська Затока", - наголошується в заяві відомства.

Регулятор у своєму рішенні пояснює, що будівельні роботи будуть проходити в зоні, яка зачіпає тільки край заповідника, не має великого значення для зазначених видів птахів, і що в цій зоні вже спостерігається інтенсивне судноплавство.

Екологи та "Північний потік-2"

У січні 2021 року німецькі природоохоронні організації Deutsche Umwelthilfe (DUH) і Німецька спілка союз охорони природи та біорізноманіття (NABU) опротестували видачу дозволу на будівництво газопроводу "Північний потік - 2".

У зв'язку з цим дію дозволу на ведення робіт у німецьких територіальних водах тимчасово було призупинено.

Газопровід "Північний потік-2": що відомо

  • Засновником компанії Nord Stream 2 AG є російський "Газпром". Фінансують проект європейські компанії - французький Engie, австрійська OMV, британсько-нідерландська Shell, німецькі Uniper і Wintershall.
  • Газопровід "Північний потік-2" побудований вже більш ніж на 90%.
  • США ввели проти "Північного потоку-2" ряд санкцій і неодноразово закликали європейських союзників і приватні компанії зупинити роботи з будівництва газопроводу.
  • 7 січня в Німеччині заснували фонд з підтримки добудови "Північного потоку-2".
  • 18 компаній вже відмовилися від участі в проекті або планують це зробити через загрозу потрапити під санкції.
  • 6 лютого компанія Nord Stream 2 AG заявила про продовження робіт з прокладання труб для газопроводу.
  • Держсекретар Сполучених Штатів Америки Ентоні Блінкен підкреслив, що будівництво російського газопроводу "Північний потік-2" суперечить енергетичній безпеці Європи та має потенціал підірвати інтереси України, Польщі та інших країн.
  • 1 квітня 2021 року в уряді Німеччини закликали ввести мораторій на добудову російського газопроводу "Північний потік-2". 

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Автор: Олена Коваленко

Теги за темою
Північний потік-2
Джерело матеріала
loader