Влада Білорусі назвала журналіста Андрія Александрова і його дівчину Ірину Злобіну особами, які схильні до екстремізму» та поставила їх на профілактичний облік. Про це повідомляє Радіо Свобода з посиланням на Белапан.
Віднині з Александровим і Злобіною проводитимуть регулярні бесіди «уповноважені для цього співробітники».
Раніше співробітники МВС затримали Александрова і Злобіну як підозрюваних у справі про фінансування протестів з-за кордону.
Пізніше журналісту пред’явили обвинувачення, проте точний номер статті, яку йому інкримінують, невідомий.
14 січня в офісі «Белапан» пройшов обшук у справі Александрова – у агентства є договір про співпрацю з ним. Під час обшуку, за словами колишнього директора «Белапан» Дмитра Новожилова, з офісу вилучили деякі рукописи, документи, близько десяти жорстких дисків від комп'ютерів, два жорсткі диски від локального сервера і два непрацюючих ноутбука.
У Білорусі тривають репресії проти журналістів та активістів, які відмовляються визнавати легітимність самопроголошеного президента Олександра Лукашенка.
9 серпня 2020 року в Білорусі відбулися вибори президента. ЦВК оголосила переможцем Олександра Лукашенка, тоді як за даними опозиційних екзитполів перемогла опозиційна кандидатка Світлана Тіхановська.
У різних містах країни відбулись акції протесту, які влада жорстоко придушила. Більшість розвинених країн Заходу та Україна не визнали офіційних результатів виборів у Білорусі та запровадили проти режиму Лукашенка санкції.
За даними ГО «Білоруська асоціація журналістів», в 2020 році у Білорусі журналістів затримували 479 раз. 97 разів журналісти відбували адміністративний арешт – загалом за ґратами вони провели 1200 днів. Фізично постраждали від дій силовиків 62 журналісти.
18 лютого 2021 року суд у Мінську засудив двох співробітниць телеканалу «Белсат» Катерину Бахвалову та Дар'ю Чульцову до двох років колонії загального режиму. Їх визнано винними в «організацію і підготовці дій, які грубо порушують громадський порядок».
Фактично, журналісток засудили за стрім, під час якого вони зафільмували силовий розгін мирної акції пам'яті загиблого активіста Романа Бондаренка.
27 березня у Мінську затримали низку опозиційних журналістів, зокрема, головного редактора видання «Наша Ніва» Єгора Мартиновича, фотографиню цього ж видання Надію Бужан, репортерку Катерину Карпіцьку та редакторок Tut.by Анну Калтигіну і Галину Уласик.
Також силовики затримали журналіста німецького мовника Deutsche Welle Ніколаса Коннолі, який висвітлював акцію протесту.
Фото: Відкриті джерела