"Обурення і розчарування": у МЗС розповіли про маніпуляції Ірану щодо причин збиття літака МАУ
"Обурення і розчарування": у МЗС розповіли про маніпуляції Ірану щодо причин збиття літака МАУ

"Обурення і розчарування": у МЗС розповіли про маніпуляції Ірану щодо причин збиття літака МАУ

У МЗС України заявили, що іранська сторона маніпулює повідомленнями про надання пояснень щодо причин збиття літака МАУ над Тегераном в січні 2020 року. Утім, будь-яку не підкріплену реальними доказами версію Ірану про катастрофусудна Україна брати до віри не буде.

Про це йдеться в повідомленні українського МЗС.

Дипломати заявили, що "замість того, щоб взяти до уваги об'єктивні зауваження, що ґрунтуються на міжнародному досвіді розслідування авіакатастроф, іранська сторона вдалася до безвідповідальних звинувачень у неконструктивності української сторони".

"Іран наполягає на версії людської помилки як єдиній вірній. При цьому, відсутній аналіз причин і ланцюга подій, що призвели до неї, якщо така помилка дійсно стала фатальною. Це не могло не викликати справедливого обурення і розчарування української сторони", - йдеться в повідомленні.

Як наголошується, Україна налаштована на ґрунтовне і конструктивне співробітництво з Іраном, але "не прийме на віру будь-яку озвучену, але не підтверджену реальними доказами, версію збиття" літака. Стверджується, що Тегеран досі не надав Києву левову частину матеріалів, зокрема, факти та докази, які обіцяли передати ще пів року тому.

"Іран, натомість, всіма силами намагається просунути вигідну для себе версію про людську помилку, і що дивує, Іран навіть не намагається проаналізувати причини, які призвели до фатальної помилки, якщо вона дійсно була причиною катастрофи. Це означає, що правильні висновки не будуть зроблені, і безпека цивільної авіації не покращиться. Це також означає, що будь-яке цивільне судно у повітряному просторі Ірану може в будь-який момент бути збитим, і повторити долю PS752", - зауважили у МЗС.

Крім того, зазначається, що Іран заборгував родинам загиблих.

"Україна також вірить, що у керівництва Ірану достатньо сміливості, мудрості та далекоглядності не тільки для того, щоб взяти на себе відповідальність за катастрофу, але і щоб прийняти усі її наслідки", - додали у міністерстві.

Нагадаємо, заступник міністра закордонних справ Євген Єнін заявив, Україна не отримувала офіційних повідомлень щодо оголошення Іраном звинувачень 10 посадовцям у справі про збиття літака МАУ, а тому ставить під сумнів цю інформацію. 

Як повідомлялося, колишній військовий прокурор провінції Тегеран Голамаббас Торки заявив, що в Ірані десятьом посадовцям висунули звинувачення у справі про збиття українського літака МАУ над Тегераном у січні 2020 року. Імена підозрюваних не розкривають.

Раніше США пообіцяли допомогти притягнути Іран до відповідальності.

Нагадаємо:

  • Вранці 8 січня у столиці Ірану Тегерані розбився український пасажирський літак авіакомпанії МАУ, який виконував рейс "Тегеран-Київ". На борту перебували 167 пасажирів і 9 членів екіпажу, ніхто не вижив. Увесь екіпаж, а також два пасажири були громадянами України.
  • Спочатку причиною авіакатастрофи іранці називали технічну несправність літака. Однак вже увечері 9 січня стало відомо, що український Боїнг був помилково збитий Іраном одразу після зльоту з аеропорту Тегерана. 
  • Вранці 11 січня Іран офіційно заявив, що ракета "земля-повітря" збила літак МАУ, а трагедія сталася через "людський фактор".  
  • Влада Ірану переконувала, що у комплексі ППО, яким був збитий літак МАУ в Ірані, були порушені налаштування, і це нібито призвело до похибки в даних під час виявлення літака. Україна з цією версієюне погоджувалася. 
  • У жовтні Іран взяв на себе всю відповідальність за збиття.
  • Процес виплати компенсацій рідним жертв може затягнутися на два роки.

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber

Автор:
Анастасія Курило
Джерело матеріала
Згадувані персони
loader
loader