Великдень – радісне і світле свято. Цього року християни східного обряду відзначатимуть Світле Христове Воскресіння 2 травня.
Основними атрибутами свята є писанки, крашанки та, звісно ж, пишні й ароматні великодні паски. До випікання пасок кожна господиня підходить з особливим трепетом.
Особливості приготування пасок
Випікати паски слід обов’язково у гарному настрої.
Усі продукти для цієї святкової випічки повинні бути найкращої якості та найсвіжішими. При цьому краще брати живі дріжджі, вони прискорюють процес бродіння. Якщо ж брати сухі дріжджі, то з позначкою "активні".
Сухофрукти для пасок треба підготувати заздалегідь.
Аби надати тісту кольору, використовують шафран або куркуму.
Чи будуть паски вдалими залежить також і від того, наскільки добре вимішане тісто. Робити це краще руками, а тісто повинно бути щільним, гладким.
Форми для випікання потрібно добре змастити маслом, або використовувати просочений пергаментний папір.
Остуджувати паски найкраще на боці, періодично повертаючи кожну. Це допомагає виробу охолонути рівномірно й не зім'ятися.
Покривати паску глазур'ю потрібно після того, як вона охолола.
Великодня паска
- Борошно - 500 г
- Молоко - 1 ст.
- Свіжі дріжджі - 50 г
- Цукор - 150 г
- Сіль - 0,5 ч. Л.
- Яєчні жовтки - 4 шт.
- Вершкове масло - 130 г
- Соняшникова олія - 1/3 ст.
- Ваніль - 1 ч. л.
- Родзинки - 100 г
У теплому молоці розчинити свіжі дріжджі. Молоко має бути близько 37-38°С, тобто трохи тепленьким на дотик.
Додати в розчинені дріжджі цукор, а потім – збиті жовтки. Всипати в опару 1 склянку борошна. Все добре розмішати й покласти на 30 хвилин у тепле місце підходити.
Коли опара вдвічі збільшиться в обсязі, додати ще склянку борошна. Все перемішати й знову покласти підходити в теплому місці.
Приблизно за годину тісто має добре підійти. Додати до нього сіль, соняшникову олію, вершкове масло, яке попередньо слід розтопити й охолодити.
Додати ваніль, решту борошна і замісити тісто. На цьому етапі додати родзинки. Їх потрібно попередньо перебрати, промити й залити окропом на 10-15 хвилин. Потім ще раз промити, висушити рушником або серветками. Висушені родзинки посипати борошном і перемішати, щоб кожна були обваляна в ньому.
Викласти тісто на стіл і дуже добре вимішати. При вимішуванні воно ще додатково вбере трохи борошна. Також вимішуючи, варто раз у раз змочувати руки соняшниковою олією. Тісто має легко відділятися від рук та посуду.
Тим часом слід підготувати форми: змастити соняшниковою олією або злегка посипати борошном або манкою, щоб потім паски легко було дістати.
Розкласти тісто у форми заповнити 1/3 їхнього обсягу. Форми із тістом покласти в тепле місце на 30-40 хвилин.
Добре розігріти духовку й випікати паски 20 хвилин за температури 180°С. Потім зменшити вогонь до 160°С і випікати ще 20-25 хвилин. Якщо пасочки маленькі, то час випікання буде меншим.
Готові паски дістати з духовки. Гарячу форму відразу ж покласти на мокрий рушник, а потім обмотати ним і боки форми. Залишити паску на 5 хвилин. Завдяки цьому вони легко витягуватимуться з форми.
Готові пасочки мають охолонути, після чого їх можна прикрашати глазур'ю.
Вас також можуть зацікавити інші рецепти:
- Ідеальна манна каша: як правильно варити крупу, секрети приготування
- Меню на Великдень 2021: що приготувати на святковий стіл – ідеї страв
- Березовий сік: чим корисний та коли варто пити цілющий напій
- Ніжне сирне печиво: як приготувати апетитну домашню випічку
- Рум’яні курячі котлети: як приготувати смачну страву
Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram
Автор: Аліна Вишневська