![Україна без Криму: видавництво змусили виправити помилки в двох підручниках з історії для 9-10 класів](https://thumbor.my.ua/C-MPSMDJ93FK0oaENDx6_0xlLms=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F1%2Fe68b32582423115cd5c262919a2d12ae.jpg)
Україна без Криму: видавництво змусили виправити помилки в двох підручниках з історії для 9-10 класів
Видавництво "Грамота" повинно переробити умовну позначку України без Криму в підручниках історії для 9-10 класів.
Про це повідомили у Міносвіти, повідомляє "Суспільне".
"Державна наукова установа "Інститут модернізації змісту освіти" вжила відповідних заходів реагування. На вимогу Інституту видавництво "Грамота" переробило згадану умовну позначку й підготувало заміну електронних варіантів підручників для розміщення в електронній бібліотеці Інституту", - розповіли у міністерстві.
Видавництво також підготувало правки і для друкованих версій. Зазначається, що зразки умовних позначень для вклейки будуть надруковані відповідно до накладів підручників 9 і 10 класів. Потім їх надішлють до департаментів освіти в регіони, аби заклади освіти вклеїли їх на відповідні сторінки у підручниках.
Йдеться про підручники "Історія України" для 9 класу (автор Струкевич О. К.) та "Історію України" (рівень стандарту) для 10 класу (автор Струкевич О. К.). У них було виявлено мапу України без Криму. Міносвіти назвало помилку "прикрою".
У Міносвіти наголошують, що наразі фахівці проводять комплексні експертизи якості шкільної літератури. Крім того, контролюють за дотриманням видавництвами під час підготовки оригінал-макетів коректного висвітлення суспільно-політичних питань відповідно до вимог чинного законодавства України.
Як повідомлялося, Міністерство освіти і науки України кардинально змінить підходи до відбору шкільних підручників. Було проведено аналіз щодо ситуації із наявності помилок й недоречності у підручниках. велика кількість підручників зумовлена тим, що свого часу колегія МОН пішла назустріч проханню видавництв і знизила нижню межу вибору підручників учителями із 20 тисяч до 10 тисяч. З одного боку, це дало можливість врахувати більшість пропозицій учителів, але з іншого – заклало ризики зниження якості експертизи цих підручників.
Відео Нісенітниці і плагіат: коли з українських шкіл зникнуть неякісні підручники
Революція у сфері шкільних підручників. Депутати беруться переглядати вимоги до якості шкільних книжок. Зі сторінок мають зникнути не лише помилки, але й картинки, до яких звикло не одне покоління. Чому правильні підручники важливі для якості навчання і як їх зробити цікавими для самих дітей – дивіться просто зараз у "Сніданку".
![Нісенітниці і плагіат: коли з українських шкіл зникнуть неякісні підручники](https://thumbor.my.ua/THg0qQdzMAlG7S9ie11R1tqKAo4=/600x/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F1%2F491b7beb20fd1902deaceeea71ce8270.jpg)
- Facebook 2
- Telegram
- Messenger
- Viber
- Автор:
- Олена Капнік
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)