![Менше, ніж у Середземному: вчені виміряли вміст мікропластику у Чорному морі](https://thumbor.my.ua/NwPcURWGXVG-v1IxJchNo6j27bA=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2Fac638981f2d01d8d0e15fa6ff235637e.jpg)
Менше, ніж у Середземному: вчені виміряли вміст мікропластику у Чорному морі
Турецькі науковці встановили, що забрудненість Чорного моря становить понад 1 млн частинок на 1 кв м. морської поверхні.
Вчені університету Реджепа Таїпа Ердогана повідомляють, що кількість мікропластику збільшується з кожним днем, а морські істоти, які харчуються планктоном, сприймають пластикові частинки за їжу і ковтають.
Доцент університету Ульген Айтан розповіла, що мікропластик розміром до 5 мм знайшли навіть у організмах зоопланктону.
– Пластмаса є не тільки в аквакультурі. Пластмаси є у воді, яку п’ємо, у повітрі, яким дихаємо, та у всіх видах обробленої їжі, – розповіла доцент.
Вчені також наголосили, що таке забруднення спричинено діяльністю людини і наразі у світі не залишилось жодного моря без мікропластику.
Зокрема у 2020 році дослідницька група з микропластику факультету рибного господарства у Манчестерському університеті встановила, що забрудненість Середземного моря становить 1,9 млн частинок на кв м.
Виявлені частинки ймовірно були волокнами одягу та рештками предметів, які руйнувались з часом.
Вода у Дніпрі
Під час маштабного дослідження води у Дніпрі, фахівці виявили 21 забруднюючу речовину та навіть важкі метали.
З поміж цих речовин 19 – синтетичні сільськогосподарські отрутохімікати, фармацевтичні препарати та речовина, що використовується у парфумерії.
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)