/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Fadmin%2F95c48aa4-df28-463e-8573-92f76a6c9041.jpeg)
В Україні скасували ДПА
Державну підсумкову атестацію в 2021 році скасували для учнів, які завершують навчання з початкової та базової середньої освіти.
Наказ про скасування ДПА в 2021 році офіційно оприлюднило Міністерство освіти та науки. За відповідний законопроект проголосувала Верховна Рада.
Про це на офіційній сторінці в соціальній мережі Facebook повідомило МОН.
Учні, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти у 2020/2021 навчальному році, звільняються від...
Опубликовано Міністерство освіти і науки України Вторник, 13 апреля 2021 г.
Причина такого рішення - пандемія та карантинні обмеження.
При цьому ті випускники, які все ж захочуть здати ДПА, зможуть це зробити добровільно. Оцінювання буде виконано у вигляді ЗНО.
Саме ЗНО буде проходити відповідно до раніше прийнятого плану. Основна сесія з 21 травня по 15 червня, а додаткова - з 25 червня до 16 липня.
Слідкуйте за нами, де Вам зручно: наш Telegram та Viber!
Як новину сприйняли педагоги та учні
Переважна більшість українських педагогів погоджуються, що рішення «напрошувалося», але оцінки дають обережно.
На думку вчителів української мови відміна ДПА в 9 класі є «не дуже доцільною». Висували ідеї замінити форму ДПА на іншу, за зразком зовнішнього незалежного оцінювання для учнів 11-х класів.
Випускник 9-го класу мав би змогу отримати сертифікат щодо закінчення навчання.
Є й такі вчителі, що повністю погоджуються з таким рішенням та вважають його доцільним кроком, адже в цьому навчальному році переважала дистанційна форма навчання, а також учні часто хворіли. Ці фактори призвели до того, що діти не в повній мірі готові до великої об'ємної контрольної роботи, якою є ДПА.
Думки учнів більш одностайні. Вони зазначають, що дистанційна форма – нова форма навчання для них. Вчитися стало важче, через карантин багато матеріалу пропустили, тож відміну ДПА діти сприйняли позитивно.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Fadmin%2F3ec8f108-e2e0-4413-a593-d13655e1c1c5.jpeg)
Особливості проведення ЗНО 2021 року
ЗНО розпочнеться у 2021 році 21 травня іспитом з хімії та завершиться 15 червня іспитом з географії.
В цьому році з переліку 13 навчальних предметів, з яких проводиться ЗНО, виокремлюють українську мову, українську мову та літературу, математику і математику завдання рівня стандарту.
До 30 квітня на інформаційних сторінках учасників ЗНО буде розміщено запрошення-перепустку для участі в тестуванні.
Результати ЗНО будуть оголошені на інформаційних сторінках учасників у терміни до 4 червня з хімії, до 18 червня з іноземних мов, до 22 червня з математики та фізики, до 25 червня з української мови, історії України та біології, до 30 червня з географії.
Однією з головних новацій ЗНО 2021 року є те, що кожен зареєстрований учасник має право складати не більше 5 тестів з переліку. Переклад завдань буде здійснено кримсько-татарською, польською, молдовською, румунською та угорською мовами.
Заступниця директора Українського центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко відзначила, що поки що планів щодо скасування ЗНО немає. ЗНО показало себе, як єдиний об'єктивний критерій вступу до закладів вищої освіти, тому про його відміну не може бути мови.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Fadmin%2F7b5438a9-0f5a-413d-9107-16ce9a768430.jpeg)
Як і минулого року, вирішили дотримуватися встановленого традиційного формату проведення тестування, але з дотриманням всіх карантинних обмежень.
Тобто учасники будуть перебувати в приміщенні в масках, пункти проведення ЗНО будуть спеціально оброблятися, учасникам дозволять користуватися санітайзерами.
Представниця Українського центру оцінювання якості освіти гарантує від імені установи, що спалаху захворюваності не буде, а учні зможуть у звичному режимі продемонструвати свої знання та досягнення.
Раніше сайт новин MY.UA писав, що Міносвіти внесло пропозицію скасувати ДПА ще в середині березня.
Для регіонів у "червоній" зоні карантину перенесли пробне ЗНО. більше суспільних новин шукайте на порталі MY.UA.
Приєднуйтесь до нас в Twitter
Слідкуйте за нами в Flipboard

