Три клуби англійської Прем’єр-ліги "Челсі", "Манчестер Сіті" та "Ліверпуль" роздумують над відмовою від участі в новоствореній Європейській Суперлізі.
За інформацією The Guardian, "Манчестер Сіті" та "Челсі" сумніваються у правильності вступу до Суперліги. Зазначається, що вони приєдналися до турніру через фінансову вигоду, однак не чекали такої хвилі осуду з боку суспільства, особливо від власних уболівальників.
Своєю черго, німецьке видання Bild повідомляє, що все більш скептично ставиться до ідеї Суперліги і "Ліверпуль", який напередодні присоромили за вступ до "закритої ліги".
Проте не факт, що в клубів, які підписали угоду про створення Суперліги, є право вийти з турніру без наслідків.
"Будь-яка команда, яка розірве угоду і покине Суперлігу - отримає судовий позов в кілька мільярдів євро", - цитує керівника організації Флорентіно Переса The Telegraph.
19 квітня про створення Суперліги оголосили 12 клубів-засновників нового турніру: "Мілан", "Арсенал", "Атлетіко" Мадрид, "Челсі", "Барселона", "Інтер", "Ювентус", "Ліверпуль", "Манчестер Сіті", "Манчестер Юнайтед", "Реал" Мадрид і "Тоттенгем".
Очікується, що перед першим розіграшем турніру ще три клуби приєднаються до Суперліги і теж отримають статус співзасновників.
Раніше УЄФА пригрозив учасникам Суперліги жорсткими санкціями. Європейський футбольний союз пообіцяв виключити учасників Суперліги з турнірів під своєю егідою, а їхнім гравцям заборонити представляти свої національні збірні.
Футбольна спільнота та політики вибухнули гнівом на створення Європейської Суперліги.
Про свою відмову брати участь в Суперлізі вже офіційно заявили німецькі гранди: "Баварія", "Боруссія" Дортмунд і "РБ Лейпциг", а також французький ПСЖ.
ФОРМАТ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ СУПЕРЛІГИ
Як повідомляється на офіційному сайті новоствореного турніру, у Суперлізі візьмуть участь 20 клубів: 12 членів-засновників, 3 неназваних клуби, які незабаром приєднаються до ліги, а також 5 команд, які щосезону будуть добиратися. Інша інформація про відбір непостійних учасників поки відсутня.
Дебютний сезон Суперліги розпочнеться в серпні 2021 року. Всі поєдинки будуть відбуватися посеред тижня.
Клуби будуть розділені на 2 групи по 10 команд, які гратимуть одна з одною вдома та на виїзді. Тобто на груповому етапі кожен з клубів проведе 18 зустрічей.
До чвертьфіналу потраплять по три найкращі команди з кожної групи. Ще дві путівки до 1/4 фіналу будуть розіграні між власниками четвертих і п'ятих місць, які зійдуться в двоматчевому раунді плейоф.
Далі на учасників чекає традиційний формат двоматчевих протистоянь в 1/4 та 1/2 фіналу, який використовується в Лізі чемпіонів.
Фінал Європейської Суперліги відбудеться в травні на нейтральному стадіоні.