/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Fadmin%2F3d612102-c723-49d5-bcda-38a9293fae70.png)
35-ті роковини Чорнобиля: головні міфи про аварію на ЧАЕС
У понеділок, 26 квітня, в Україні 35-ті роковини Чорнобильської катастрофи. Цього дня у 1986 році сталася одна з найбільших аварій в історії ядерної енергетики.
Аварія сталася уночі 26 квітня 1986 року. Після серії вибухів був зруйнований четвертий енергоблок Чорнобильської АЕС. Повністю загасити пожежу вдалося тільки через 15 днів. Радіоактивна хмара накрила Україну та сусідні Росію та Білорусь.
Аварія на Чорнобильській АЕС – темна сторінка української історії. Вона стала найбільшою техногенною аварією ХХ століття, яка вплинула на долі та життя не лише українців, а й інших націй. Навколо аварії на ЧАЕС донині плететься багато міфів: наприклад, про мутованих тварин, які мешкають у зоні відчуження.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Fadmin%2Fbacab12f-a8d8-4245-b9eb-ab575f44fbef.png)
Головні міфи Чорнобиля
Перший міф, пов’язаний із самою кваліфікацією катастрофи. Говорять, що на ЧАЕС стався ядерний вибух. Однак це не так. Вибух дійсно стався, але він не був ядерним. Стався розрив конструкції реактора під тиском пари. Вибухнула ж повітряно-воднева суміш.
Мутації в зоні відчуження. Ви, певно, неодноразово чули про мутації в Чорнобильській зоні. Справді, найбрудніші території увібрали в себе радіоактивні метали, зокрема цезій-137 та стронцій-90. Вони стали своєрідним «добривом», через яке на території зони рослини давали набагато більші плоди. Однак звірів-мутантів, про яких яскріє Інтернет, наживо ніхто ніколи не бачив.
Стрічка новин України та світу, новини надзвичайних подій в нашому Viber!
Ще один міф пов’язаний із тим, що людина світиться після радіоактивного опромінення. Однак зловісне світіння жовто-зеленого кольору – це вигадка. Самі собою радіоактивні речовини не світяться.
Катастрофа призвела лише до кількох смертей. Ще один міф. Спершу масштаби аварії приховувалися. У 2016 році жертвами катастрофи на ЧАЕС було визнано майже 2 мільйони українців.
Чорнобиль і рак
Багато хто пов’язує збільшення випадків онкології в Україні з Чорнобильською катастрофою. Проте, якщо вірити статистиці, на рак частіше хворіють ті, хто живе поруч із об’єктами хімпромисловості. Причинами раку можуть бути і несвоєчасне обстеження, неправильне харчування й навіть перевтома.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Fadmin%2F5b6cfbcb-5c3f-4b9a-8c4a-9b150ebf623d.png)
Причина аварії
Причиною аварії став непідготовлений персонал – міф. Результати розслідування показали, що головною причиною стала недосконалість самої конструкції АЕС. У роботі реактора і до аварії фіксували помилки.
Всі новини України та світу в нашому Telegram!
Нагадаємо, раніше портал MY.UA повідомляв, що чорнобильці вимагають повернути їхні пільги.
Також портал MY.UA писав, що не стало актора, який зіграв у серіалі "Чорнобиль".
Не пропустіть наші новини на каналі в Twitter та читайте нас у Flipboard

