У разі прямого вторгнення в Україну ЄС закликали зупинити імпорт російської нафти і газу, відключити Росію від платіжної системи SWIFT та ввести персональні санкції проти близьких до влади РФ олігархів. Про це йдеться у схваленій Європарламентом резолюції, повідомила "Європейська правда".
Депутати Європарламенту впевнені, що ЄС має зробити висновки з нарощування російської військової присутності на українському кордоні.
"Якщо таке нарощування військової потужності в майбутньому перетвориться на вторгнення в Україну з боку Російської Федерації, ЄС повинен дати ясно зрозуміти, що ціна за таке порушення міжнародного права і норм буде високою", – йдеться у тексті резолюції.
Євродепутати наполягають, що імпорт нафти і газу з Росії у разі прямого вторгнення в Україну має бути негайно зупинений, РФ повинні виключити з системи SWIFT і ввести персональні санкції проти наближених до російської влади олігархів.
Також євродепутати підтвердили необхідність зупинити будівництво "Північного потоку-2" та виступають за зупинку будівництва атомних станцій в Європі "Росатомом".
Окремо члени Європарламенту підкреслили, що на тлі нарощування військової присутності РФ "дружні країни повинні посилити свою військову підтримку Україні і надати їй оборонну зброю", згідно 51 статті Статуту ООН, яка дозволяє індивідуальну та колективну самооборону.
Водночас Європарламент закликав Росію вивести війська з тимчасово окупованих територій Донбасу та повернути Україні контроль над Кримом та Севастополем.
В тексті резолюції також йдеться, що незаконна блокада РФ у Чорному та Азовському морях має бути припинена і міститься пропозиція запровадити постійний моніторинг проходу суден у Керченській протоці.
В Європарламенті згадали і про ситуацію навколо російського опозиціонера Олексія Навального з закликом негайно звільнити політика. Також депутати ЄП нагадали російській владі та Володимиру Путіну, що "вони несуть повну відповідальність за турботу про життя Навального", а всі особи, задіяні у судовому переслідуванні російського політика мають опинитися під санкціями ЄС в галузі прав людини.
Засудження Європарламенту також викликали дії Росії навколо вибухів на військових складах у Чехії в 2014 році – депутати закликали РФ припинити загрозливу діяльність, спрямовану на дестабілізацію держав ЄС.
Водночас Європарламент закликав держави-члени Євросоюзу скоординовано вислати російських дипломатів, як це сталося у справі Скрипаля.
Фінальна частина резолюції містить заклик до глави європейської дипломатії та Ради ЄС розробити новий підхід до відносин Євросоюзу з Росією, який продемонструє солідарність зі східними партнерами ЄС, в тому числі з питань безпеки та мирного вирішення конфліктів.
Нагадаємо, наприкінці минулого тижня Росія заявила, що починає відводити свої війська від українських кордонів, але такі заяви ще мають бути підтверджені розвідкою.