З початку року на Буковині не фіксували жодного випадку перешкоджання журналістській діяльності
З початку року на Буковині не фіксували жодного випадку перешкоджання журналістській діяльності

З початку року на Буковині не фіксували жодного випадку перешкоджання журналістській діяльності

Щороку 3 травня світова спільнота відзначає Всесвітній день свободи преси. Його мета – нагадати про неприпустимість тиску на представників масмедіа, їх залякування, цензури та будь-якого втручання в роботу ЗМІ. Протидія злочинам проти безпеки та незалежної діяльності журналістів є однією з головних функцій сектору захисту інтересів суспільства і держави ГУНП в Чернівецькій області.

Співробітники зазначеного підрозділу поліції Буковини співпрацюють з представниками засобів масової інформації, визначають проблемні питання та здійснюють заходи щодо попередження та припинення злочинів проти працівників масмедіа. Кожне кримінальне правопорушення, пов’язане з професійною діяльністю журналістів, перебуває на контролі керівництва обласного управління Нацполіції.

Від початку 2021 року на Буковині не зафіксовано кримінальних правопорушень, що посягають на здійснення журналістської діяльності. Протягом минулого року поліцейські зареєстрували одне кримінальне провадження, пов’язане із можливим перешкоджанням законній професійній діяльності журналістів. Про це повідомляє відділ комунікації поліції у Чернівецькій області.

Зокрема, в листопаді 2011 року до поліції із заявою звернувся житель Чернівців і повідомив, що невстановлені особи не допустили його до приміщення адмінбудівлі. На думку заявника, такими діями йому завадили здійснювати журналістську діяльність.

За цим фактом поліцейські тоді ж внесли відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального проступку, передбаченого частиною 1 статті 171 (Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів) Кримінального кодексу України. Наразі дізнавачі Чернівецького районного управління поліції здійснюють досудове розслідування та з’ясовують всі обставини події.

Нагадаємо, що до злочинів, пов’язаних із професійною діяльністю журналістів, належать:

  • перешкоджання законній професійній діяльності журналістів (стаття 171 Кримінального кодексу України) – санкція статті передбачає до 5 років обмеження волі;
  • погроза або насильство щодо журналіста (стаття 345-1 Кримінального кодексу України) – до 14 років позбавлення волі;
  • умисне знищення або пошкодження майна журналіста (стаття 347-1 Кримінального кодексу України) – до 15 років позбавлення волі;
  • посягання на життя журналіста (стаття 348-1 Кримінального кодексу України) – від 9 років позбавлення волі до довічного ув’язнення;
  • захоплення журналіста як заручника (стаття 349-1) – до 15 років позбавлення волі.
Теги за темою
поліція Чернівецька область Журналісти порушення
Джерело матеріала
loader
loader