Українських туристів евакуювали з вершини у Гімалаях: що сталося з мандрівниками
Українських туристів евакуювали з вершини у Гімалаях: що сталося з мандрівниками

Українських туристів евакуювали з вершини у Гімалаях: що сталося з мандрівниками

Четверо українських туристів, які застрягли у горах Непалу після сходження на одну з вершин у Гімалаях, уже доправлені рятувальним вертольотом у Катманду. 

Про це повідомив речник МЗС Олег Ніколенко, пише "Укрінформ"

Він поінформував, що українські дипломати в Індії та Непалі шукають шляхи їх повернення на Батьківщину.

Посольство України в Індії та почесне консульство в Непалі перебуває на зв’язку із чотирма українськими туристами, які здійснювали сходження на вершину Мера в Гімалайських горах.

"За сприяння українських дипломатів 7 травня групі вдалося дістатися Катманду на рятувальному вертольоті. Нині опрацьовуються можливості їхньої репатріації", - зазначив Ніколенко.

Як пояснив речник МЗС, ситуація ускладняється тим, що в Непалі діють суворі карантинні обмеження. У зв'язку з цим непальський уряд з 3 травня призупинив внутрішнє авіасполучення, а 6 травня – міжнародне. Заборони попередньо діятимуть до 14 травня. Він додав, що на пошуки шляхів виїзду із країни також негативно впливає стрімке поширення коронавірусної хвороби в Індії, яка зазвичай виступає транспортним хабом для туристів в Непалі.

Ніколенко повідомив, що українське посольство офіційно звернулося до непальської влади з проханням надати нашим громадянам сприяння у якнайшвидшому поверненні до України та разом з почесним консулом в Непалі тримають цю справу на контролі.

Дві українки Ірина Кишакевич та Ольга Болдарієва, які у складі групи українських туристів здійснювали сходження на пік Мера у Гімалаях і застрягли на третій день після сходження на висоті 5 тисяч метрів у зв’язку з локдауном у Непалі, 6 травня через Фейсбук попросили допомоги в евакуації з Непалу чотирьох українських туристів.

Раніше повідомлялося, що вчителька географії з Івано-Франківська піднялася на  найвищий вулкан світу у Південній Америці.  Більшість альпіністів долають шлях на його вершину кілька днів. А Христина Мохнацька зробила це всього за 19 годин і встановила національний рекорд.  Якою ціною здійснила свою мрію –у нашому матеріалі.

Відео Підкорювачі висоти: альпіністи зі Словенії видерлися на найвищий димар Європи

Його висота становить 360 метрів, розташований він на електростанції словенського міста Трбовлє. Будівлю вивели з експлуатації 2014 року, нині там - один із найскладніших у світі маршрутів для скелелазів. Досвідченим альпіністам Яньї Гарнбрет і Домену Скофіку знадобилося 7,5  годин, аби пройти випробування.    

Підкорювачі висоти: альпіністи зі Словенії видерлися на найвищий димар Європи
ТСН. 16:45
  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • Messenger
  • Viber
Автор:
Олена Вус
Джерело матеріала
loader
loader