Шостий апеляційний адміністративний суд скасував рішення Окружного адміністративного суду міста Києва про відміну нового правопису.
Про це розповіла заступниця міністра юстиції Валерія Коломієць.
"Апеляцію Кабінету міністрів по цій справі повністю задоволено. Тому, шановні учні, студенти, абітурієнти, – можете й надалі вчитися та готуватися до іспитів за правописом 2019 року. Його норми були та залишаються чинними", — зазначила вона.
Як повідомив у коментарі "Громадському" адвокат Дмитро Ільченко, позивачами були громадська організація "Правова держава" та херсонська школярка. Апеляційну скаргу подало Міністерство освіти та науки.
За його словами, представники Кабміну наполягали на тому, що рішення уряду щодо нового правопису не порушує права позивача.
Адвокат заявив, що підставою позову було те, що уряд не має права змінювати правопис. Мовляв, це не є його компетенцією.
Нагадаємо, що новий правопис був схвалений Кабміном 22 травня 2019 року. Він набув чинності від 3 червня 2019 року.
У червні 2019 року до ОАСК надійшов позов проти використання правопису. Згодом Окружний адміністративний суд скасував новий правопис. Проте у Мінюсті заявляли, що новий український правопис залишиться чинним.
Відео Міністр юстиції: 11-класники можуть готуватися до ЗНО за правописом 2019 року
Учіться спокійно і не зважайте на судові баталії. Міністр юстиції Денис Малюська заявив: щонайменше до цьогорічного ЗНО новий український правопис залишається чинним. Про це він написав на своїй сторінці у фейсбуці. За його словами, Мін'юст подаватиме апеляційну скаргу на рішення Окружного адміністративного суду. Тож воно точно не набере чинності, допоки триватиме розгляд апеляції. Міністр запевнив: абітурієнти можуть готуватися до ЗНО за редакцією 2019 року.
- Telegram
- Messenger
- Viber
- Автор:
- Дмитро Гулійчук