Половина українців більше бояться економічних наслідків коронакризи, ніж самої хвороби - опитування
Половина українців більше бояться економічних наслідків коронакризи, ніж самої хвороби - опитування

Половина українців більше бояться економічних наслідків коронакризи, ніж самої хвороби - опитування

61% респондентів підтримують ідею власного виробництва всіх вакцин в Україні / фото УНІАН Володимир Гонтар

Половина українців бояться швидше економічних наслідків викликаної коронавірусом кризи для своєї сім'ї, ніж самої хвороби.

Про це йдеться в опитуванні, проведеному соціологічною групою "Рейтинг" 4-8 травня 2021 року.

Відповідаючи на запитання щодо коронакризи, 47% українців відповіли, що більше бояться економічних наслідків цієї кризи, а 32% – що більше бояться захворіти на коронавірус, ще 15% відповіли, що нічого не бояться.

Також 61% респондентів підтримують ідею власного виробництва всіх вакцин в Україні, навіть якщо вони будуть дорожчими за іноземні, ще 32% не підтримують таку ідею.

Серед опитаних 74% вважають, що Україні потрібно почати розробку власної вакцини від COVID-19. Протилежної думки дотримуються 21%.

Більш ніж половина (55%) респондентів вважають, що зараз в Україні не варто міняти міністра охорони здоров'я, ще 25% підтримують призначення нового глави міністерства.

Крім того, 49% українців вважають, що критика окремими політиками дій влади по боротьбі з пандемією коронавірусу швидше шкодить боротьбі із захворюваністю, 26% – протилежної думки.

Варто відзначити, що серед опитаних 69% хворіли на коронавірус, 25% - ні, ще 6% не змогли відповісти.

Опитування проведене соціологічною групою "Рейтинг" 4-8 травня 2021 року серед 2000 респондентів віком від 18 років і старше методом особистого інтерв'ю. Опитування проводиться у всіх областях України, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Помилка репрезентативності - не більше 2,2%.

Коронавірус і безробіття в Україні

  • Рівень безробіття в Україні в 4-му кварталі 2020 року в порівнянні з 3–м кварталом виріс на 0,6 п.п. - до 10,1% з 9,5%, кількість безробітних склала 1,8 мільйона осіб.
  • Згідно з макроекономічним прогнозом Кабміну на найближчі три роки, рівень безробіття для населення у віці від 15 до 70 років прогнозується на рівні 9,2% у 2021 році, 8,5% у 2022 році та 8% у 2023-му.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Автор: Ганна Нагорна

Теги за темою
Коронавірус пандемія криза
Джерело матеріала
loader