Про український дитячий садок, який знаходиться в селищі Обухівка на Дніпропетровщині, написало авторитетне американське видання ArchDaily, повідомляє #Шотам.
ArchDaily пише про найкращі світові проєкти. Проєкт дитсадка в Обухівці реалізував архітектор Алекс Валентіров і його компанія Valentirov & Partners.
Будівництво державного навчального закладу тривало півтора роки. Навчання в ньому коштує приблизно 500 гривень на місяць. Будівлю створювали із впровадженням екологічних норм та енергоефективних технологій, що є доволі складним завданням для реалізації в Україні. Проте саме це робить садок особливим: в ньому панорамні вікна, використовуються сонячні батареї та є власна котельня.
Освітній заклад було зроблено на замовлення місцевої влади, оскільки в селищі Обухів не було жодного закладу початкової освіти. Бюджет будівництва склав 68 мільйонів гривень. Площа садка становить приблизно 2 тисячі квадратних метрів і він розрахований на 115 дітей.
Перед початком проєктування, архітектори вивчали досвід інших країн, зокрема Німеччини, Франції та Японії. За словами Алекс Валентірова, дитсадок в Обухові справді є унікальним проєктом для України, заразом завдяки величезним панорамним вікнам, які "стирають межу між внутрішнім простором і ландшафтним".
Однією з особливостей дитсадка є те, що він має повністю безбар'єрний вхід. "Дитсадок доброзичливий і зсередини, і зовні. У коридорах на стінах зображені герої мультфільмів, яких діти можуть розфарбовувати. На стелях у спальнях — малюнки, які допомагають розслабитися і заснути. На подвір'ї — штучна трава, замість традиційного асфальту і щебеню", — розповів Алекс Валентіров.
Застосування енергоефективних технологій дозволило зробити садок екологічним завдяки сонячним батареям. "Вікна в підлогу на південній стороні будівлі дозволяють в осінньо-зимовий період, коли сонце низько над горизонтом, отримувати більше сонячної енергії й достатньо прогрівати приміщення. А для захисту від високого сонця в літній період є балкони другого поверху і фасадна пластика", — зазначив архітектор.
На його думку, Україна поки не готова до зеленого будівництва у великих масштабах. Це не завжди потрібно вітчизняним замовникам. "Ми ж намагаємося конкурувати якістю тих думок, які закладаємо в проєктні рішення. Зокрема, завжди у будівлях шукаємо взаємодію з повітрям, сонцем і всім, що нас оточує", — каже Алекс Валентіров.
Дивіться також:
Музей шейха Заїда: В ОАЕ планують створити грандіозний культурний центр.
Это красиво: Блестящая башня в Арле, вдохновленная картиной "Звездная ночь" Ван Гога.