/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F1%2F3869630151cc65be2d4cf8b3ebb69d22.jpg)
Влаштуватися на роботу стане легше: Польща готує важливі зміни для українських заробітчан
У Польщі бракує робітників.
Українцям та іноземцям з деяких інших країн можуть спростити працевлаштування у Польщі задля боротьби із дефіцитом на ринку праці.
Про це повідомила заступниця міністра розвитку, праці та технологій Польщі Івона Міхалек, пишуть Dziennik.pl і Polskie Radio 24.
Передбачається, що польський уряд ухвалить рішення, яке спростить працевлаштування іноземців у країні, особливо в галузях, де не вистачає робочої сили. Точні деталі змін у працевлаштуванні іноземців ще на стадії розробки, але очікується, що скоротять очікування дозволу на роботу, а також приберуть частину формальностей.
"Ми хочемо, щоб іноземці могли легко приїжджати до Польщі, починали тут працювати, особливо в професіях, де нам не вистачає робочої сили. Щотижня я чую від підприємців, що у них мало робочої сили, щоб працювати не тільки в таких галузях, як торгівля і послуги, але і в інших сферах, таких як IT", - заявила Івона Міхалек.
Вона уточнила, що у Польщі планують повністю оцифрувати всі процедури, пов'язані з отриманням дозволу на роботу для іноземців. Крім того, в сусідній країні розробляють нову міграційну політику. За словами польської міністерки, роботодавці позитивно оцінюють саме працівників з України та Білорусі.
Нагадаємо, за даними опитування одного з пошукових сайтів, 9 із 10 власників бізнесу в Польщі не урізали зарплати українцям попри пандемію. А більшість – забезпечили робітників засобами особистого захисту та організовують роботу з дотриманням усіх карантинних норм і правил.
Як повідомлялося, у Польщі загалом понад 483 тисячі іноземців наразі мають посвідки на проживання. Найбільше - понад 265 тисяч - українці,які тільки за останні три місяці отримали понад 20 тисяч тимчасових дозволів на проживання у сусідній країні.
Новини України: у Польщі вакцинуватимуть заробітчан із України просто на кордоні
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F1%2Faa08fc36d899260d4779f3048ec84593.jpg)

