National Geographic заявив про існування п'ятого океану
National Geographic заявив про існування п'ятого океану

National Geographic заявив про існування п'ятого океану

Картографи визнали існування п'ятого океану у Всесвітній день океанів, 8 червня. Вперше про новий океан заявили в 1930-х роках.

Як вдалося виявити океан

Американська телевізійна мережа, що транслює науково-популярні фільми виробництва Національного географічного товариства США, National Geographic, орієнтується в морських назвах на міжнародну гідрографічну організацію. Дана структура координує гідрографічну діяльність держав-членів. За даними організації, вперше про існування п'ятого, Південного океану, заявили ще в 1937 році. Південним океаном назвали води навколо Антарктиди. Довгий час вчені вели дискусії щодо того, чи можна зазначені акваторії вважати унікальним явищем або ж вони є всього лише продовженням сусідніх океанів. У підсумку в 1953 році Міжнародна гідрографічна організація під тиском океанологів скасувала рішення виділити п'ятий океан. Через 68 років, в лютому 2021 року, американське Національне управління океанічних і атмосферних досліджень таки визнало Південний океан окремим регіоном. Тепер океан буде нанесений на карти.

Особливістю нового океану є те, що на відміну від інших океанів він визначається антарктичною циркумполярною течією, а не огороджувальними континентами. У Міжнародній гідрографічній організації додали, що течія сформувалася близько 34 мільйонів років тому. До слова, остаточне визнання існування п'ятого океану було погоджено з ініціативою щодо збереження світового океану.

Що загрожує Світовому океану

В Організації Об'єднаних Націй заявляють, що за останні десятиліття рівень води в Світовому океані піднімається набагато швидше, ніж прогнозували вчені. За даними вчених, зростання рівня Світового океану може призвести до глобальних катастроф. Зокрема, зростання температур провокує потепління в полярних регіонах, що в свою чергу призводить до танення льодовиків і зникнення великої кількості різновидів морських мешканців. Крім того, у разі зміни клімату і зростання рівня води жителі прибережних міст будуть страждати від щорічних потопів. Від масштабних повеней постраждають і резиденти малих острівних держав: їх і зовсім може "змити" з лиця землі, повідомляється в доповіді.

Однак людство здатне істотно поліпшити ситуацію зі Світовим океаном. Для цього люди повинні використовувати альтернативні джерела енергії, максимально скоротити вирубку лісів і викиди вуглекислого газу в атмосферу. Вчені попереджають, що ці заходи не зможуть зупинити глобальне потепління, але зате допоможуть максимально уповільнити незворотні процеси.

Раніше портал MY.UA повідомляв про те, що у Ємені виявили китову "блювоту" вартістю 1,5 мільйона доларів.
Також ми писали, що в Індійському океані з'явиться курорт, створений з океанічного сміття.

Джерело матеріала
loader
loader