Розроблено новий метод надшвидкої зарядки акумуляторів
Розроблено новий метод надшвидкої зарядки акумуляторів

Розроблено новий метод надшвидкої зарядки акумуляторів

У найближчому майбутньому побутова електроніка, автомобілі та інший електротранспорт будуть заряджатися за лічені хвилини. Про це заявив винахідник графітного анода для літій-іонних акумуляторів доктор Рашид Язами (Rachid Yazami), один з керівників компанії KVI. Свого часу винахід графітового анода, значно підвищив якість, стабільність і тривалість життя акумуляторів, зробило язами вельми знаменитим. Тепер він оголосив про створення швидко заряджатимуться АКБ. За його словами, якщо на зарядку Tesla йде близько 70 хвилин, розробка його компанії здатна впоратися в сім разів швидше.

Як стверджує вчений, якщо звичайні АКБ заряджаються постійним струмом, новий метод приділяє більше уваги контролю напруги, а не виду струму. Він порівняв напругу зі сходами – для того, щоб перейти на наступну, деякий час воно повинно залишатися стабільним. Такий метод дозволяє акумуляторам «відпочити» в процесі зарядки і змінює навіть сам характер їх реакції на електричний струм. «Швидкість, з якою буде заряджатися батарея, залежить від її стійкості до заряду. Ви повинні зробити батарею щасливою», – каже винахідник.

Крім цього, в KVI вважають важливим фактором збільшення життєвого циклу АКБ. Створена в компанії технологія збільшує їх термін роботи – наприклад, замість п’яти років батареї зможуть пропрацювати все десять, оскільки в процесі зарядки не нагріваються до високих температур і не схильні до інших факторів.

Інші завдання, які належить вирішити – підвищення ємності та безпеки акумуляторів. За даними язами, з моменту появи літій-іонних АКБ в 1991 році їх питома ємність стабільно підвищувалася до 2015 або 2016 року, коли вийшла на плато. На даний момент поки відсутні АКБ ємністю вище 290 Вт·год на кілограм – у всякому разі, комерційні варіанти. Ще одна проблема – загроза загоряння акумуляторів. На думку доктора язами, хоча запобігти подібним інцидентам неможливо, можна передбачити багато випадків за тижні або навіть місяці, після чого власник сам зможе вирішити, чи потрібно йому провести обслуговування або зовсім замінити АКБ.

На думку вченого, в доступному для огляду майбутньому акумулятори будуть застосовуватися в якості джерела живлення не тільки в електромобілях, скутерах та подібній техніці, але і, наприклад, в літаках, причому в найближчі 20 або 30 років мова піде про «індивідуальних» моделях. Язами передбачив і зростання виробництва в Європі. В майбутньому випуск АКБ для електротранспорту повинен значно збільшитися. Джерело

Джерело матеріала
loader
loader