Сьогодні, 15 червня, в Україні відбудеться Зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО) з географії. Воно стане завершальним в основній сесії ЗНО. Участь у тестуванні виявили бажання взяти понад 175 тисяч осіб.
Умови допуску учасників ЗНО
Зовнішнє незалежне оцінювання у 2021 році проходить із дотриманням карантинних правил, запроваджених через коронавірус. Його учасники, зокрема, повинні зберігати соціальну дистанцію та виконувати інші рекомендації медиків.
Допуск учасників до пункту тестування здійснюватиметься з 9:50 і до 10:50. Його процедура передбачає проходження термометрії та ідентифікації учасників ЗНО. Вхід буде дозволено лише за наявності таких документів:
- оригіналу Сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання;
- паспорта або іншого документа, серію (за наявності) та номер якого зазначено у Сертифікаті;
- запрошення-перепустки для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні, яке учасники мають самостійно роздрукувати з інформаційної сторінки.
Якщо учасник тестування запізниться або не зможе пред’явити оригінал Сертифіката чи документа, що посвідчує особу, його не буде допущено до пункту проведення ЗНО.
Що потрібно й заборонено брати на ЗНО
Всім учасникам ЗНО рекомендовано взяти із собою 2-3 ручки з чорнилом насиченого чорного кольору, пляшку з питною водою без етикетки та засоби індивідуального захисту, якими можна буде скористатися за потреби.
Водночас їм заборонено мати при собі будь-які засоби зв’язку, пристрої зчитування, оброблення, збереження та відтворення інформації, друковані та рукописні матеріали, що не передбачені процедурою тестування. Ці речі необхідно залишити у спеціально відведеному місці, на яке вкаже інструктор в аудиторії тестування.
Як проходить ЗНО з географії
Сертифікаційна робота з географії містить 54 завдання. Тест, зокрема, складається із таких завдань: з вибором однієї правильної відповіді (36 завдань); на встановлення відповідності, тобто "логічні пари" (6 завдань); відкритої форми з короткою відповіддю (6 завдань); з вибором трьох правильних відповідей із семи запропонованих варіантів (6 завдань).
Вказані завдання потрібно виконати впродовж 150 хвилин. За всі правильно зроблені завдання учасник ЗНО може набрати 90 балів.
Результат цього тестування буде зараховано як результат державної підсумкової атестації для учнів (слухачів, студентів) закладів освіти, які у 2021 році завершують здобуття повної загальної середньої освіти, й буде використано під час прийому до закладів вищої освіти.
ЗНО 2021 в Україні: як проходить
- Основна сесія Зовнішнього незалежного оцінювання 2021 року стартувала 21 травня й триватиме до 15 червня. Першого дня учасники ЗНО писали сертифікаційну роботу з хімії.
- 24 травня відбулося тестування з іспанської, німецької і французької мов, а 25 травня – з англійської мови.
- 28 травня учасники ЗНО складали тест із математики.
- 1 червня відбулося найчисельніше ЗНО 2021 року – з української мови, а також з української мови і літератури.
- 4 червня учасники ЗНО писали сертифікаційну роботу з історії України, а 7 червня – виконували тестові завдання з фізики.
- 10 червня в Україні складали тест із біології, а завершиться ця сесія ЗНО сертифікаційною роботою з географії, яку заплановано на 15 червня.
Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram
Автор: Аліна Вишневська