У Києві нагородили фіналісток загальнонаціонального конкурсу есе Наука – це вона
У Києві нагородили фіналісток загальнонаціонального конкурсу есе Наука – це вона

У Києві нагородили фіналісток загальнонаціонального конкурсу есе Наука – це вона

У Києві відбувся благодійний мистецько-науковий вечір за участю першої леді України Олени Зеленської. На заході нагородили юних дівчат – фіналісток всеукраїнського конкурсу есе Наука – це вона, провели благодійний аукціон, під час якого зібрали кошти на освітні гранти переможницям. Перша леді на панельній дискусії обговорила проблеми соціальної рівності із дівчатами, громадськими активістками.

Конкурс есе проводився серед дівчат віком від 14 до 21 року. Писали вони про одну із 12 запропонованих видатних українських жінок-вчених, у своїх роботах розповідали про їхні досягнення, вплив на науку, про те, як ці жінки надихають інших. З 561 роботи досвідчене журі обрало 12 переможниць.

Дівчат нагороджували гості заходу – іноземні дипломати, серед яких посли Данії та Швеції, представники міжнародних організацій, зокрема, голова представництва НАТО, а також журналісти та представники бізнесу.

Читайте
За 15 років кількість жінок у STEM в Канаді зросла втричі – Лариса Ґаладза на STEM is FEM

Президент Європейської асоціації програмної інженерії та ІТ-підприємець Владислав Савченко нагородив фіналістку Єлизавету Лазарєву. Дівчина перемогла з есе про доктора фізико-математичних наук Олену Ванєєву. Бізнесмен зауважив, що саме ця робота знайшла в ньому найбільший відгук. 

— Там були такі фрази, які викликають подив, а інколи –  сльози, – поділився зі сцени Савченко про враження від есе.

Він наголосив, що стереотипи про “місце жінки – на кухні” – у нас в голові.

— Насправді ми всі рівні. І я вважаю, що ми разом зможемо перемогти цю проблему, яка заважає жінкам рухатися вперед, – наголосив Савченко.

У Києві нагородили фіналісток загальнонаціонального конкурсу есе Наука – це вона

Бізнесмен на додаток до подарунка від організаторів презентував переможниці графічний планшет, аби дівчина могла вдосконалювати навички у своїй улюбленій справі – 3D-моделюванні.

Гран-прі конкурсу, $35,9 тис. на навчання у будь-якому навчальному закладі світу, отримала Анастасія Суворова із Києва за есе про орнітолога Наталію Атамась.

— Більшу частину цієї суми зібрали на благодійному аукціоні. Бізнесмени боролися за 12 портретів українських жінок-науковців, написаних відомими ілюстраторами та ще декілька унікальних лотів, серед яких була вечеря із Дмитром та Леною Борисовими та прикраса від Guzema Fine Jewelry, – розповів ініціатор проєкту STEM is FEM, засновник венчурної студії Pawa та технологічної компанії Roosh Tech Сергій Токарєв. 

Наука – це вона – це масштабний просвітницький арт-проект благодійної освітньої організації STEM is FEM, створений за підтримки ООН Жінки в Україні та Дитячого фонду ООН в Україні (ЮНІСЕФ) в рамках глобальної кампанії UN Women Покоління рівності, що націлена на досягнення рівноправ’я у світовому суспільстві.

STEM is FEM – благодійний освітній проект, ініційований засновником компанії з підтримки стартапів Roosh Tech Сергієм Токарєвим, що популяризує STEM-спеціальності серед українських школярок та бореться із гендерними упередженнями у технічних професіях.

Джерело матеріала
loader
loader