Прокремлівський бізнесмен Пригожин був судимий за розбій та крадіжки – «Медуза»
Прокремлівський бізнесмен Пригожин був судимий за розбій та крадіжки – «Медуза»

Прокремлівський бізнесмен Пригожин був судимий за розбій та крадіжки – «Медуза»

Прокремлівський бізнесмен Пригожин був судимий за розбій та крадіжки – «Медуза»

Російське видання «Медуза» спираючись на судові документи часів СРСР стверджує, що прокремлівський бізнесмен Євген Пригожин на початку 1980-х років був засуджений через «грабіж, розбій і шахрайство».

Згідно із вироком народного суду Жданівського району Ленінграда від 6 жовтня 1981 року Пригожин з трьома спільниками вчинив розбійний напад на жінку із погрозою застосування холодної зброї. Згідно з документами, зловмисники викрали у жінки золоті сережки вартістю 50 карбованців. Також згідно з документом, Пригожин душив потерпілу до втрати свідомості.

Згідно з документом, група, в якій перебував Пригожин, вчинила кілька квартирних крадіжок, викравши майно на загальну суму понад дві тисячі рублів. Серед викраденого, перелік якого наводиться в судових документах, – магнітофон, радіоприймач, дві килимові доріжки, вироби з кришталю, обплетення для автомобільного керма, свічки, набір авторучок та облігації державної позики.

Документи свідчать, що Жданівський районний суд Ленінграда також засудив Пригожина і його спільників за втягнення неповнолітнього у злочинну діяльність. Згідно з вироком, засуджені примусили підлітка скоїти крадіжку і розбійний напад, розпиваючи з ним до цього спиртні напої. Згідно з документами, Пригожин отримав 13 років «посиленого режиму».

Близький до президента РФ Володимира Путіна російський бізнесмен Пригожин вважається ідеологом ПВК «Вагнер», найманці якої брали участь у війні на сході України, у військових операціях у Сирії, Судані та Лівії та ЦАР. Пригожина також пов'язують з організацією низки пропагандистських ЗМІ та «фабрики тролів» у Санкт-Петербурзі, які поширювала дезінформацію та прокремлівську пропаганду.

Крім того, компанії Пригожина з 2011 року займаються поставками харчування в навчальні, медичні та державні установи Росії, через що за бізнесменом закріпилось прізвисько «кухар Путіна».

Базоване у Латвії російське видання «Медуза» зараховане владою РФ до списку «іноземних агентів».  

Гендиректор «Медузи» Галина Тимченко повідомила про збитки у два мільйони євро за місяць і фактичний крах бізнес-моделі видання через статус іноземного агента.

Нещодавно Пригожин порівняв ЗМІ-«іноагентів» з ворогами народу, «яких розстрілювали в СРСР». 

У травні російський суд зобов'язав «Медузу» видалити статтю про Пригожина і виплатити йому 80 тисяч рублів компенсації.

Зокрема, суд зобов'язав «Медузу» в 10-денний термін видалити статтю «Право на забуття Євгенія Пригожина. Що хоче приховати про себе ресторатор, який обслуговував президентів Росії», яка була опублікована 9 червня 2016 року.

Співвідповідачами за позовом виступили головний редактор видання «Довод» Ілля Косигін і журналіст Максим Шевченко, який в інтерв'ю «Доводу» посилався на текст «Медузи».

Розглянувши апеляцію Пригожина, суд вирішив, що відомості з публікації «Медузи» не відповідають дійсності, порочать честь і гідність Пригожина.

Скріншот відео: Настоящее время/Youtube 

Теги за темою
Росія Новини Інфопростір
Джерело матеріала
loader
loader